34 1 K.G. pulv. gummosus; verder nog toegevoegd: 4 fleschjes 'a 20 grain gummeuse oplossing van geel kwik- oxyde tot intramusculaire injectie bij ambulatorische syphi- lis-behandeling 1 blikje met 100 tannine-poeders a 2J gram per poeder; 500 tannalbine-tabletten a J gram, 600 hypermang. kalicus- tabletten a 1 gram. Kistje No. 10 waarin aanwezig2 vierkante jeneverflesschen, elk inhoudende 14 L. spiritus vini Gallicidaarnaast een acethyleen-lamp, ten einde bij wondbehandeling gedurende den nacht over goed licht te kunnen beschikken. Verder werden medegenomen: 1 tasch voor officieren van gezondheid, 2 tasschen voor ziekenverplegers, later door aanvulling van personeel met 1 tasch vermeerderd. Alle tasschen waren volgens voorschrift gevuld, behoudens en kele kleine wijzigingen die later gedurende den tocht noodzakelijk bleken; zoo werden o.a. in eene tasch voor soldaten-ziekenver pleger toegevoegd: 1 doosje met hoesttabletten (pulv. doveri), 1 doosje met buiktabletten (mag. bism. c. opii), 1 fleschje met podophylline-pillen a 25 m.gr., 1 fleschje met chinine-pillen a 100 m.gr., 10 chinosol-pastilles, 3 pakjes gecomprimeerde ontvette watten a 100 gram. Deze toevoegingen bleken noodzakelijk, omdat het herhaal delijk voorkwam dat een Amboineesch soldaat-ziekenverpleger gedurende eenige dagen, soms tot 8 toe, bij eene patrouille werd ingedeeld, zoodat hij met het oog op zijn zelfstandig optreden bij zieken en gewonden van bovengenoemde hoogstnoodzakelijke geneesmiddelen moest voorzien zijn. Tevens zij hier vermeld, dat de onkosten der negen jenever- kisten met de daarin vervatte zinken trommels te zamen f 50 hebben bedragen. Verpakkingswijze. De verpakkingswijze van groote hoeveelheden vloeibare ge neesmiddelen in vierkante jeneverflesschen heeft zeer goed

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 278