48 Omtrent eene naar mijne meening, vooral met liet oog op diefstal gedurende den marsch, betere verpakkingswijze, wordt kortheidshalve verwezen naar hetgeen daarover reeds hiervoren is vei meld. Wat nu betreft de hoeveelheid ververschingsar- tikelen die bij den aanvang van den tocht werd medegenomen, deze bestond uit den inhoud van twee „ververschingskistjes voor colonnes ageerende in moeilijk terrein." Daar elk kistje verdeeld was over vier petroleumblikken, lang 24 c.M., breeds 24 c.M., hoog 29 c.M., gesloten met los' deksel, genummerd No. 1, 2, 3 en 4, werden dus in het geheel 8 blikken medegevoerd. Daarnevens waren nog van wege het Roode Kruis medegegeven 1 petroleumblik met gele waschzeep en 1 blik gevuld met sigarettenpapier en lucifers. Twee blik ken gevuld met ververschingsartikelen vormden een éénmans- vracht. De inhoud nu van één ververschingskistje, verdeeld over 4 blikken, is als volgt: 5 K.G. sago, 5 suiker, 6 tabletten-chocolade, 1 fleschje somatose, 3 blikken Marie-beschuit, 1 K.G. rookvleesch, 2 blikken vruchten op water, 12J blik karnemelk met gort, 2 flesschen Cibils vleesch-extract, 1 K.G. zout, 1 pak lucifers, 1 kaarsen, 1 K.G. citroenzuur. Wat nu het verbruik van genoemde ververschingsartikelen betreft, de navolgende opmerkingen: Sago, suikei, Marie-beschuit, Cibils vleesch-extract en zout zijn geduiende dezen tocht met het oog op de lijders aan enteritis acuta, dysentena catarrhalis, febris typhoidea en proctitis on- E. VEB1! ERSCHINGSARTIKELEN J VERPAKKINGSWIJZE J SOORTEN EN AANVULLINGSWIJZE.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 296