53 1 broek (serge), 1 atilla (linnen), 1 broek (linnen), 1 paar slobkousen, 2 zeildoeksche schoenen, 2 sokken, 1 sprei, 1 stroohoed (model in beproeving), 2 slaap- of onderbroeken, 2 hemden, liefst van flanel en lang tot aan de knieën. 1 kookpan, geëmailleerd lucifers, tabak, zeep, pijp enz., terwijl verder in bruikleen ver strekt werdenéén marechaussée-sabel, een aluminium veldflesch van 1 L. inhoud, een veldzak en twee flanellen buikbanden. Deze uitrusting bleek, behalve het aantal schoenen en slob kousen, voldoende. Te Koetö Lintang werd aan ieder van het ambulance-personeel nog een extra paar zeildoeksche schoenen verstrekt, uit Medan via Koeala Simpang betrokken. De in be proeving zijnde stroohoed voldeed zeer goed, was zeer licht en een •gemakkelijke dracht. De veldzak voldeed minder goed: bij re gen werden alle daarin opgeborgen goederen nathet is daarom noodzakelijk ze door een ander, beter sluitend, waterdicht model ■te vervangen. Voorbereiding van het hospitaalpersoneel. Ongeveer een maand vóór den aanvang der excursie werd het voor den tocht aangewezen personeel zoowel theoretisch als practisch geregeld door mij onderricht omtrent de veelzijdige werkzaamheden die het te velde te wachten stond. Vooral werd getracht het verplegingspersoneel goede begrippen bij te brengen betreffende de antiseptische wondbehandeling, de leer der desin fectie, de verschillende methoden tot provisoire bloedstelping, het aanvatten en vervoeren van de verschillende soorten van gewonden en zieken, de verpleging van deze beide groepen in 't algemeen, het aanbrengen van de eerste hulp in eerste linie bij de verschillende soorten van wonden, de kennis omtrent de verschillende te velde te gebruiken instrumenten en utensiliën, •de te verleenen hulp bij drenkelingen, het gebruik der verschil-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 301