73 water gehaald, de werkzaamheden van het personeel voor elk afzonderlijk geregeld; daarna werden de gewonden één voor één zorgvuldig onderzocht, de wonden genoteerd, daarna naar omstandigheden chirurgisch ingegrepen, het verband aangelegd en de behandelde gekwetsten in een anderen kuil met afdak verzameld. Te 3 uur 's namiddags werden de werkzaamheden in zeer belangrijke mate bemoeilijkt en vertraagd door een opkomenden heftigen storm gepaard met zwaren hagelslag en regen, zoodat herhaaldelijk de dakbedekking afwoei, waardoor de verbandlegging gedeeltelijk onder een pajong, gedeeltelijk on der bescherming van vastgehouden matten onder zeer ongunstige omstandigheden moest worden voortgezetenkele zwaar gewon den hebben dan ook zeer te lijden gehad, vooral de sergeant van Zijl, die een doordringend buikschot had in de blinddarm- streek en juist onderhanden genomen werd. Te 12 uur met de eerste verbandlegging begonnen, waren de ambulance-werk zaamheden te 4J uur 's namiddags afgeloopende regen had toen nagenoeg opgehouden, zoodat onmiddellijk het transport der gewonden naar de aan den voet der heuvelversterking gele gen kampong Pëparéq G-oïp een aanvang kon nemen, hetgeen ongeveer uur tijd vorderde. Vóór donker waren alle gewon den in eene dadelijk tot ziekenzaal ingerichte woning onder gebracht. De tandoe Snethlage bewees voor het vervoer van den zwaar gewonden sergeant van Zijl (buikschot) zeer goede diensten. 22 Maart. Versterking complex Koetö LintangDoerén Röcljö Sila en Koetö Blang. Te 7 uur van Köng-Boer afgemarcheerd, bereikte de aanvals- colonne te 10^ den Blang Kedjeren, alwaar eerst de trein werd ingewacht en dezen eene plaats tijdens het aanstaand ge vecht aangewezen, waarop te 11| tot den aanval op de voor liggende kampongs werd overgegaan. Bij den aanvang der actie tegen dit uitgebreid en zwaar versterkt kampong-complex be vond de chef der ambulance zich met den Europeeschen soldaat ziekenverpleger Stoker en de Amboineesche soldaten-zieken verpleger Pinaria en Tanod, benevens de kisten No. 1 en 3 bij

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 323