83 -er hier uitdrukkelijk op gewezen te worden, dat wegens de overal aanwezige natte sawah's geen gelegenheid bestond meer nabij de versterking een verbandplaats in te richten. Te 113/4 uur werden de eerste gewonden in de hulp ver bandplaats gebracht, te oi uur 's namiddags waren alle gekwet sten verbondendeze werden in de 8 minuten van ons ver wijderde kampong Gëgarèng gehuisvest. In den loop van den morgen van den 12en Mei overleden twee doodelijk gekwet sten, waarop te 12 uur het gewondentransport met de geheele ambulance, uitgezonderd 2 Amboineesche soldaten-ziekenver pleger met de noodige verbandtasschen en 4 tandoe's, die ter beschikking van den colonnecommandant achterbleven, onder ■dekking der afdeeling de Graaf afmarcheerde en 's avonds te 6 uur, na een vermoeienden en zeer warmen marsch in ons bivak Koetö Lintang aankwam. Onmiddellijk daarna werd overgegaan tot het noodzakelijk verwisselen van eenige versche en oude verbanden en zorg gedragen voor behoorlijke ligging, voeding en lafenis der nieuwe gewonden; onze werkzaamheden, waren 's avonds te 8| uur afgeloopen. IS Mei. Versterkte kampong Tampéng. Aan de 's morgens vroeg reeds afgemarcheerde afdeelingen onder kapitein de Graaf, dio in opdracht had stellingen rondom de versterking te bezetten, v>aren toegevoegd 1 Europeesch en 1 Amboineesch soldaat-ziekenverpleger met verbandstoffen en 4 tandoe's. De colonnecommandant zelf met de rest der am bulance, uitgezonderd de Europeesch e sergeant-ziekenopzichter Zeiler en twee ziekenverplegers, die te Koetö Lintang ter ver zorging der zieken en gewonden waren achtergelaten, vertrok te 7 uur uit het bivak, bereikte te 9 uur de sawahvlakte tus- schen Tampéng en Rëma, waarop te 9 uur 50 minuten tot den aanval werd overgegaanaan de oprukkende brigades werden toegevoegd 2 Amboineesche soldaten-ziekenverpleger met 8 tan doe's. De hulpverbandplaats (Paat III fig. 13) werd ingericht op een vrij gunstig punt, lil. in een klein pisangtuintje waarin een huisje en eenige schaduwboomen stonden, gelegen tusschen de versterkingen Tampéng en Rëma, op 150 M. van de eerst-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 335