87 op 30 a 40 M. van het aanvalspunt, op de grens van eenig kreupelhout en een stuk schoon gekapt droog alang-alang-terrein (zie Plaat III fig. 15). De medegenomen operatie- en verband- tafels, volgens hetzelfde model als reeds vroeger aangegeven, werden wederom geplaatst, doch nu naast elkaar, naar de zijde van de benting, de behandelde gewonden neergelegd ter rechterzijde, met eene naar de sawah gekeerde gezichtsdekking van eenig laag kreupelhout en struikgewas. Ter beveiliging- der gekwetsten tegen de felle zonnestralen waren matten me degenomen, die nu over schuin gestelde takken bij wijze van tent opgespannen werden en werkelijk ook uitstekende diensten bewezen hebben. Tijdens de verbandlegging kreeg de hulp- verbandplaats aanvankelijk nogal krachtig vuur over en door het kreupelhout uit de richting der aanvalspunten, daarna van den rand eener 50 M. ter linkerzijde gelegen kampong, welk vuur door onze dekking tamelijk spoedig tot zwijgen gebracht werd, ten slotte van een kampongrand op de rech terflank, langs welken rand een klein stroompje liep, in welks bedding de schutters zich genesteld hadden. Dit vuur hield met onderbreking vrij lang aan en bezorgde ons een licht gewonde der marechaussée-dekking. De behandeling der gekwet sten begon te even 10 uur, eindigde te 1 uur; er werd alleen gebruik gemaakt van medegenomen gekookt water tot reiniging der wonden. Te 4| uur 's namiddags was het gewondentransport te Bambél aangekomen, na een marsch van ruim 2 uur, waarna weer als vroeger enkele verbanden opnieuw nagekeken werden, vervolgens eenige vroegere gewonden onder behandeling geno men. Gedurende het gevecht in Likat werd de colonnecom mandant door een schampschot lichtgewond aan den linkerpols; de geheele colonne was te 5i uur weer in het bivak Bambél terug. Den volgenden dag duurde de verbandlegging van 's mor gens 7 uur tot 's namiddags 3 uur. 24 Juni. Versterking Koetö Lëngat Bard. Te 7 uur 's morgens werd met het geheel afgemarcheerd, waarbij ingedeeld alle beschikbare tandoe's en de geheele am bulance, uitgezonderd de Europeesche korporaal-ziekenverpleger

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 339