93 77 inlandsche minderen, benevens 26 dwangarbeiders en 2 offi ciersbedienden. Van deze 273 gekwetsten zijn korteren of lan- geren tijd na hunne verwonding overleden 12 personen, namelijk 1 Europeesch en 1 Amboineesch onderofficier, 4 Amboineesche en 4 inlandsche minderen en 2 dwangarbeiders. Van de 12. overledenen waren 4 reeds doodelijk gekwetst en 2 levensgevaar lijk gewond. Gesneuveld zijn 23 personen, te weten: 2 Euro- peesche en 1 inlandsch onderofficier, 1 Europeesch, 9 Amboi neesche en 10 inlandsche minderen. Het totaal verliescijfer aan dooden voor den vijand bedraagt dus 35. Onder de 273 gekwetsten waren velen die 2 maal, een geringer aantal dat 3 maal en enkelen, die zelfs 4 maal bij de opeenvolgende gevechten getroffen werden. Van de gewonde 22 officieren overleed geen enkele. IJ. Soorten der wonden; bij de colonne behandelden en herstelden; wegens verwonding geëvacueerdenaan Onder behandeling zijn gekomen 273 gekwetsten met geza- melijk 337 wonden. Van deze bestond het grootste deel uit schotwonden, ni. 176, waaronder twee brandwonden, veroorzaakt door ontbrandings- gassen van donderbusschoten. Op dit aantal volgen in rangorde der hoeveelheid: 60 gehouwen wonden, 47 steenworpverwondingen en kneuzingen, 29 gestoken wonden en 25 randjoe-verwondingen. Van deze 273 gekwetsten zijn 95, waaronder 4 officieren, geë vacueerd moeten worden uit de Gajö Loeös naar Koeala Sim pang, van de drie gevechten in de Alaslanden naar Medan. Gedurende het transport naar Koeala Simpang overleden B maréchaussée's, ter plaatse zelf 1 dwangarbeider. In de bivaks overleden 7 maréchaussée's en 1 inlandsch fu selier aan hunne verwondingen en herstelden 170. Van deze- laatsten werden later nog eenige teruggezonden, die voorloopig. voor den actieven militairen dienst gedurende den verderen duur der excursie ongeschikt zouden zijn. Bij nauwkeurige beschouwing valt het bijzonder op, dat zeer velen van het kader der brigades werden gewond en geëvacueerd, terwijl van de officieren ook het grootste deel en velen herhaal- HUNNE WONDEN OVERLEDENEN.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 345