118 Uit den bovenaangegeven overzichtsstaat blijkt dus dat over leden zijn aan ziekten1 officier, 4 mindere militairen, 19 dwang arbeiders, 1 Atjehsche koelie en 1 Serawakker totaal 25 waarvan aan febris typ oidea 5 dysenteria catarrh 6 pneumonia 2 enteritis chronica. 2 debilitas 8 meningitis 1 icterus catarrhalis 1 trauma 1 Totaal 26 Van deze 26 zijn 23 der maréchaussee-colonne. Voegen wij bij het cijfer der aan ziekten overledenen ook die dei gesneuvelden en aan hunne wonden gestorvenen, dan be- diaagt het totaal verlies aan dooden der gecombineerde colonne: gesneuvelden23 (allen militairen) aan wonden overledenen 12 (waarvan 2 dw. arbs.) aan ziekten 26 19 Totaal en 2 koelies) 61 Voor rekening der maréchaussee-colonne komt van dit cijfer 49; de totale sterkte dezer colonne gedurende den geheelen duur der excursie heeft, met de aanvullingen mede, 874 be dingen, zoodat het verloop aan overledenen door sneuvelen,, aan verwondingen en ziekten gestorvenen, 5.6% is geweest. Bij het bovenvermelde dient zeker vooral de aandacht ge schonken te worden aan het cijfer der aan ziekten overledenen,, hetwelk al zeer gering te noemen is in verband met den langen duur der excursie, de vele en zware gevorderde diensten en de- dikwijls doorstane groote ontberingen. Merkwaardig is ook het feit dat het verliescijfer der aan ziekten overledenen geringer is dan dat der gesneuvelden en aan hunne wonden gestorvenen,, te zamen ook voor de maréchaussee-colonne afzonderlijk berekend.' Geévacueerden ivegens ziekte. Behalve 1 maréchaussee en 7 dwangarbeiders te Teupin Blang Mané en 3 dwangarbeiders te Köng als zieken achtergelaten, IJ

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 372