5 Bambél aankwam om de zieken en gewonden te halen, de 2e luitenants W. "V". Rhemrev en P. T. de Jongh Swemer en een ■sectie aangehouden, terwijl de luitenants Watrin en Delgorge ter evacuatie naar Medan terug gingen en het aangevraagde detachement genietroepen, zooals van zelve spreekt, bij de co lonne bleef, zoodat ten slotte bij den afmarsch naar de Batak- landen de colonne eene sterkte had van 10 brigades van 174 karabijnen en 4 sectiën van 3 hoornblazers en 108 bajonetten. Den lOen Juli vertrok laatstgenoemd detachement infanterie van Sidi Kalang als zelfstandige colonne naar Medan en rukten de maréchaussée door naar Taroetoeng en Si Boga. De samenstelling en verrichtingen van de colonne Wilhelm zullen, om dezelfde reden als boven reeds is opgegeven bij de 'Tëmiang-colonne, hier niet worden besproken. Voor den geheelen tocht was als vast marschbevel aange geven, dat een halve divisie met gevechtstrein en de bagage der daarbij ingedeelde officieren als gevechtscolonne vooruit zou marcheeren en de andere halve divisie als dekking van de opnemers en den algemeenen trein geheel zelfstandig behoorde te volgen. Later rouleerde het detachement infanterie mede en kreeg het op zijn beurt ook tot taak den grooten trein te dekken. De beide andere afdeelingen formeerden dan de ge vechtscolonne, terwijl de achterste van haar den gevechtstrein en de officiersbagage onder haar hoede had. Samenstelling en incleeling van den trein. De beschikbaar gestelde 17 mandoers en 440 dwangarbeiders gaf ik te Koeta Radja reeds eene vaste indeeling, en wel: elf ploegen van 1 mandoer en 25 dws. Vivres. Tandoes. Ambulance. Fotografie. 11 mrs. en 275 dws. een ploeg 1 mandoer en 29 dws. 1 mr. en 29 dws. 1 mandoer en 24 dws. 1 mr. en 24 dws. 1 mandoer en 22 dws. 1 mr. en 22 dws. i) 9 dws. 9 dws.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 53