6 Ter beschikking van) een ploeg van 11 dws.— de opnetners. H dws. Idem van den mantri. 5 dws. 5 dws. Officiersbagage. 1 mandoer en 18 dws. 1 mr. en 18 dws. Officiersmenage. 1 mandoer en 26 dws. 1 mr. en 26 dws. Ter beschikking van\ den colonnecom mandant voor ar chief, touwen, lam- 1 mandoer en 21 dws. pen, karbiet, ge-/ 1 mr. en 21 dws. reedschappen, mu-l ziekinstrumenten I enz. Totaal17 mrs. en 440 dws. Yan het militair treinpersoneel werden het kader en acht minderen bij de vivres ingedeeld en de drie overige maréchaus sees bij de ambulance, officiersbagage en overige kleine ploegen. Ieder mandoer en ieder man van het treinpersoneel werd voor zien van een appèllijst. De Timoreesche sergeant van het trein- kader was tevens belast met het beheer en de distributie van de vivres. Zooals uit het overzicht van de samenstelling der colonne in bijlage 2 moge blijken, is een groot aantal dwangarbeiders, gedrost, doch het grootste gedeelte van deze lieden heeft zich later weer vrijwillig, hetzij bij een der bivaks op de Noordkust, hetzij te Koeta Radja, gemeld. Zij wilden eenvoudig den tocht niet medemaken. Met de aanvullingen der militairen kwamen ook telkenmale eenige dwangarbeiders mede, terwijl de colonne de Graaf te beschikken had over een groot aantal vrije koelies en eenige dwangarbeiders. De vrije koelies zijn in het belang van den lande met het laatste gewondentransport uit de Gajo-Loeös zooveel mogelijk teruggezonden. Gevechtstrein. Reservemunitie werd aanvankelijk niet medegevoerd. Ach-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 54