- 26 Zoowel te Kla als te Klöang liepen tal van karbouwen rond. 10 Maart. Te 7 uur v.m. rukte de geheele colonne op naar Rëröbö Töa, dat te 11.15 uur v.m. werd bereikt. Na te 8.45 uur v.m. Klöang te zijn doorgetrokken en te 9.15 uur v.m. aan den rechteroever der breede, langzaamstroomende Tripö-rivier te zijn gekomen, volgde zij deze, gaande over eenige verlaten ladangs aan de Aroel Nggang en een weinig benedenstrooms van Rëröbö gelegen. Bij het deboucheeren op de vrij groote langgerekte vlakte van Rëröbö Töa blijkt reeds zeer spoedig de vijandelijke gezind heid van de bevolking. Hoewel de padi rijp te veld staat en men kan zien dat de bevolking is bezig geweest met het binnen halen van den oogst, wordt geen sterveling waargenomen en blijken alle pëdösönöns verlaten. Naderbij komende worden groote drommen gewapende mannen gezien, die op de beide oevers der rivier op de verschillende heuvel- en bergtoppen hebben stelling genomen en reeds op grooten afstand een vrij hevig, doch onschadelijk vuur openen. De drie voorste brigades, in breed front opgelost, rukken lang zaam voorwaarts met de linkervleugelbrigade over de heuvels. Deze verdrijft den vijand zonder eenige moeite uit zijne ver heven stellingen en daardoor komen de beide andere brigades ongehinderd over de sawah, terwijl de rest in marschcolonne op eenigen afstand volgt. Het vuur des vijands van de overzijde der moeilijk te door waden rivier is spoedig tot zwijgen gebracht door een paar ge lukkig invallende salvo's, die blijkbaar treffers hebben veroor zaakt in patroontasschen van enkele schutters, ten minste de vijand vluchtte nadat een paar ontploffingen in zijne stellingen hadden plaats gehad. Reeds spoedig bezetten de twee brigades die over de sawah avanceerden den Boer Nögö, een heuvel aan den W. kampong- rand, en namen zij in denzelfden aanloop dien in haast door de bevolking met planken en boomstammen versterkten rand. De vijand, die den aanval niet afwacht, werd in oostelijke richting door de kampong en over de sawahs vervolgd tot aan den ooste lijken rand der vlakte van Rëröbö en te 12.15 uur n.m. was het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 74