29 en morgen reeds deze beweging aan te vangen, omdat er vol doende mondvoorraad was verkregen. 14 Maart. Te 7 uur v.m. marcheerde een halve divisie met een opne mer, ambulance en eenigen trein onder mijn bevel over de Tripö-rivier door het gebergte naar het zuiden. Het voetpad- bleek zeer gemakkelijk en te 12.30 uur n.m. reeds bereikte- zij Söjö, waar een kleine bende Gajö's haar met geweerschoten begroette. Een brigade onder den len luitenant Aukes ver volgde deze bende in het gebergte zonder echter iets in handen- te kunnen krijgen, terwijl een tweede brigade onder den len luitenant Watrin het zijdal der Wöih ni Bökot afzocht en daar zes runderen buitmaakte. Een derde brigade ging met den opnemer de rivier af, met opdracht, de meting te dekken tot Kala Kröh, waar het voetpad naar Soesoh in het Padang-dal uitkomtde overige brigades doorzochten Söjö en het dal stroomopwaarts tot aan Doerén en Koetö Sanggé, in welke op beide oevers der rivier gelegen kampongs te 3.30 uur n.m. een bivak in gereedheid werd gebracht. Te 6 uur n.m. was alles weer vereenigd. Daar het dal zeer nauw is en de beide kampongs met zeer veel succes gedurende den nacht door den vijand zouden kunnen worden beschoten, betrokken drie groe pen het bivak op drie verschillende domineerende bergtoppen. Zoover was waargenomen, waren alle kampongs verlaten. Blijkens mededeeling van een der te Kla gevangen gemaakte lieden, was Doerén een jaar geleden grootendeels door een aard storting verwoest geworden en waren bij die gelegenheid zeer vele menschen en dieren omgekomen. Het rijstgewas stond rijpende te veld en hier en daar was men reeds bezig den oogst binnen te halen. In tegenstelling met het dal der TripöT waar alles oerbosch is, ziet men hier niets dan kale bergen,, bedekt met uitgestrekte dennebosschen. De andere halve divisie was op hetzelfde uur met den an deren opnemer en den trein, onder bevel van den len lui tenant Winter, langs den rechteroever der Tripö-rivier in de- richting van Pasér afgemarcheerd. Bij Sëtol kreeg zij de eerste schoten en te 9.30 uur v.m. bleek, dat de beide hooge oevers

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 77