42 dén nogmaals door dezen zullen worden opgeroepen, alvorens gebruik te maken van wapengeweld om hen te dwingen aan mijne bevelen te gehoorzamen en dit om te voorkomen, dat onnoodig vele menschenlevens verloren zullen gaan en het land ten deele zal worden ontvolkt-dat de aanwezige hoofden hunne bevolking moeten doen terugkeeren en den in gang zijnden veld arbeid moeten doen hervatten, opdat het goede seizoen voor den sawahbouw niet verstrijkedat het onderling oorlogvoeren voortaan streng verboden isdat het in het openbaar gewapend verschijnen onder geen voorwendsel zal worden toegelaten, met uitzondering van den wd. Këdjoeron en de beide Tjéq's van Gölö en Pörang, die blanke wapens zullen mogen dragendat ik in den vervolge geen bödöls meer wensch te ontvangen en de wer kelijke titularissen zelf behooren te verschijnendat alle ontbre kende familieleden van den Këdjoeron alsnog zullen moeten komen en ten slottedat ik niet zal vertrekken uit de Gajö-Loeös, voordat het geheele landschap zal gehoor zamen. Nadat zij te kennen hebben gegeven mij volkomen te hebben begrepen, krijgen zij vergunning huiswaarts te keeren. Onder hevige regens rukt van 3.30 uur tot 6 uur n.m. een sluippatrouille onder luitenant Aukes uit naar de heuvels bij Lëmbé, van waar meermalen schoten vallen, doch zij keert on- verrichterzake terug. 29 Maart. Yan 7 uur v.m. tot 4.30 uur n.m. gaat een afdeeling van twee brigades onder luitenant Ebbink met luitenant Hoedt en een opnemer uit om metingen te doen en tevens Pörang, Koetö Boeket en Gölö te bezoeken. De bevolking is overal aanwezig; hoewel eenigszins schuw, vertoonen zich ook vrouwen en kin deren op enkele plaatsen is men zelfs aan den veldarbeid. Yan 4 uur v.m. 10 uur v.m. legde luitenant Aukes, weder om zonder succes, met twee brigades een hinderlaag bij Djan- goet, in de nabijheid van Lëmbé. De wd. Këdjoeron krijgt opdracht het vee van Pënampakan en de overige in onderwerping gekomen kampongs uit de nabij heid van het bivak te doen wegdrijven, om te voorkomen dat het door onze patrouilles zal worden geschotenvoorts wordt hem aangezegd, de bevolking er toe te brengen groenten, pluim-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 90