44 en in Oréng werd gebivakkeerd. Bij Badaq was de colonne door benden uit genoemde kampong aangevallen, doch zij waren met verlies van twee dooden teruggeslagen. Gadjah, Oréng, Sön- dörön en Trangön waren geheel verlaten bevonden en de ver sterkingen bij Brawang Tingkëm, Djamboer Asoe en Oréng waren niet meer door den vijand bezet. Een dag verbleef zij te Péndéng en voor den terugmarsch had zij evenzoo twee •dagen besteed. Këdjoerön Bédén en Njaq Sara kwamen nu mede en meldden zich, daarbij het verzoek doende voorloopig in het bivak te mogen blijven, wat natuurlijk is toegestaan geworden. Te 7 uur v.m. rukken twee brigades onder luitenant Hoedt •uit, met een opnemer, naar Pënggalangan en keeren te 3.30 uur n.m. terug. Op hetzelfde uur gaat een even sterke afdeeling onder luite nant Christoffel naar Köng Boer, Köng Palöh en Réket Dëkat •en keert 2 uur n.m. onder regens huiswaarts. In de vlakte van Rëma was men aan den veldarbeid, doch in allerijl vluchtte men op het zien der patrouille binnen de versterkingenbij de nog verlaten kampongs Köng kreeg de patrouille enkele schoten uit het gebergte. Het bivak werd gaandeweg in beter bewoonbaren staat ge bracht door het oprichten van badkamers en privaten, het in •orde brengen der communicatiewegen, het schoonkappen en be hoorlijk ompaggeren der erven en het wegruimen en verbranden van de enorme hoeveelheid vuilnis onder de huizen. 1 April. In den afgeloopen nacht rukte de le luitenant Ebbink te 12 uur uit met drie brigades naar Oetön Gantöng, om de schuil plaats van Ama-n-Lénténg te verrassenzij werd echter verlaten bevonden en de patrouille keerde te 12 uur n.m. terug zonder eenige ontmoeting te hebben gehad. Yan 7 uur v.m. tot 4 uur n.m. ging een der opnemers naar het terrein bij Pënggalangan, onder dekking van twee brigades. Këdjoerön Dagang onderwerpt zich en krijgt vergunning met zijne bevolking in Mbatjang terug te keeren. Verschillende hoofden en een groot deel van de bevolking van Pënampakan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 92