46 Van 7 tot 9 uur n.m. ging een brigade op hinderlaag in de sawah bij Mbatjang, doch zonder succes. Njaq Sara komt berichten, dat Badaq zijne zendelingen zelfs niet wenscht te ontvangen en dat de bevolking tegen die lieden zeer brutaal is geweest. Voorts deelt hij mede, dat de bevol king van Përtéq en 27 gezinnen van Boekét zich in Pënampakan hebben verzameld en ten bewijze hunner goede gezindheid hunne wapens hebben ingeleverd. Deze wapens worden opgeëischt. 3 April. Twee brigades gaan van 7 uur v.m. tot 4.30 uur n.m. tot •dekking van een opnemer naar het dal van de Woihni Sangèr en een brigade rukt uit om karbouwen te schieten. De Këdjoerön bracht in den namiddag pengoeloe Përtéq met zijne geheele bevolking, die na het bekomen van een geleide- brief zich onmiddellijk op weg begaven naar Péndéng. Ook de gezinnen van Boekét keerden onder een der familieleden van Rö- djö Boekét, Ama-n-Wali, in hunne kampong terug. Wederom vallen des avonds te 8 uur zes schoten op het of flcierslogies, zonder dat het aan de uitgezonden sluippatrouilles gelukt de daders in handen te krijgen. 4 April. Badaq werd heden aangevallen. Ten einde het ontvluchten van geweerdragenden zooveel mo gelijk te voorkomen, werden enkele afdeelingen bestemd om de heuvels om de kampong te bezetten, waartoe te 3.30 uur n.m- luitenant Aukes met twee brigades uitrukte. Zes andere brigades met gevechtstrein marcheerden een half uur later onder mijn bevel uit het bivak, om Badaq zoo mogelijk tegen het aanbreken van den dag verrassend aan te grijpen. De in het bivak ach tergebleven officier kreeg opdracht, na het gevecht den Këdjoerön en alle beschikbare dwangarbeiders onder dekking naar het ge vechtsterrein te doen brengen. Te-5.35 uur v.m. begon de aanval en te 6.15 uur daarop werd de borstwering bij het aanvalspunt beklommen; eerst te 8.15 uur was het gevecht in de kampong geëindigd. De kampong

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 94