49 De Këdjoeron bericht, dat het hem is gelukt, de geheele be volking van Péndéng, die ook onder Boekét's invloed was geraakt, te verzamelen. Een bericht uit de Alaslanden meldt, dat de gansche bevolking daar in de bosschen is gevlucht. 8 April. Yan 7 uur v.m. tot 4 uur n.m. patrouilleerde eene afdeeling van drie brigades onder kapitein Scheepens, waarbij luitenant Christoffel was ingedeeld, op de hellingen van de Goenöng Api tot boven Rëma, legde daar twee vijanden neer en maakte een voorlader buit. Op haren terugweg Réket Dëkat passeerende, kwam een man met de witte vlag naar buiten. Een andere patrouille rukte met een der opnemers uit naar de omstreken van Lëmbé. Yan 12 uur tot 2 uur n.m. bezocht de colonnecommandant, onder dekking van eene brigade, de woning van den Këdjoeron in Pënampakan, waar men hem op de gebruikelijke wijze ont ving en weer uitgeleide deed. De Këdjoeron kreeg opdracht Réket Dëkat op te roepen. Hij bracht voorts pengoeloe Péndéng en zijne bevolking, die na voorzien te zijn van een geleidebrief dadelijk op weg naar hunne kampong gingen. Eenige voorladers werden door hen ingeleverd. Péndéng en onderhoorigheden zijn heden in handen van den Këdjoeron gesteld, zoodat ook te dezen opzichte de oude toe stand weer is hersteld. Een 5-tal gezinnen van Badaq had zich evenzoo bij den Kë" djoerön aangemeld om vergunning te verkrijgen in hun kampong, terug te keeren. Brieven van Tampèng en Rëma en van de federatie der tëloe sagi worden aan mij ingeleverd; eerstbedoelde brief houdt in, dat men bevreesd is te komen van wege den godsdienst. De boodschapper verhaalt, dat men in Tampèng des Këdjoeröns brief met de klewang in stukken hakte, doch dat Rëma beter gezind was. De brief van de tëloe sagi behelst de mededeeling, dat men wèl bij den Këdjoeron wil komen, doch dat men zich tegen de kompëni zal verzetten. Het planten van de witte vlag in Réket Dëkat wordt door

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 97