5 II. Opmarsch naar de vijandelijke stellingenactie tegen den vijand en terugmarsch. Van af Rawang werd steeds onder dekking van eene sectie in fanterie gemarcheerd. Tusschen deze plaats en Lempoer-Semerep viel een der stukken, door het instorten van een gedeelte van den weg ongeveer 10 M. naar heneden, waarbij een rad brak. Laatstgenoemde plaats werd de 2den Augustus bereikt en aldaar werd een bivak betrokken. (Zie schets No. 2.) De troep had hier voldoende huisvesting. Door den expeditiecommandant werd bepaald, dat niet tot den aanval op een sterk vijandelijk kampongcomplex zou worden overgegaan, vóórdat de tweede munitieuitrusting der artillerie zou zijn aangekomen, welke uitrusting den 4en Augustus ten getale van 72 G., 72 G. K. en 12 K. het bivak bereikte. De intusschen beschikbaar gekomen tijd werd door den artil leriecommandant benut voor het verkennen van het gevechts terrein en het uitsluitend tot gedragen vervoer gereedmaken van het materieel, waarvoor nu Javaansche en Madoereesche ■dwangarbeiders beschikbaar kwamen. Den 6den Augustus kwam de commandant der expeditie met zijn staf in het bivak aan. Den 7en Augustus werden de vijandelijke kampongs bescho ten, waartoe een sectie, die ter sterkte van 1 officier, 3 onder officieren, 2 korporaals en 18 kanonniers uitrukte, en reeds te 5 uur v.m. in stelling stond bij het punt F, op ongeveer 1200 M. van Doesoen-Baroe en 1-500 M. van Poelau-Tengah gelegen. Beschieting der kampongs op den 7en Augustus. Om 6 uur v.m. werd het vuur langzaam op Poelau-Tengah geopend, welke kam pong zich aan het oog voordeed als een groote pagger, waar boven huizen zichtbaar waren. Het dak van de missigit stak ■boven alles uit. De bedoeling van het vuur was de groote mis sigit te treffen, zooveel mogelijke materieele schade door G. vuur aan te richten en de bezetting moreel te schokken. Daar de meeste huizen van stevig hout opgetrokken en met sirappen gedekt waren, bestond er weinig kans, dat de kampong in brand zou worden geschoten. Na het 5e schot was men op 1500 M. ingeschoten; na 29 schoten werd het vuur ten6u. 25 gestaakt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 115