6 Daar alle G-. op 3 na waren gesprongen, werd de kampong tij dens het vuur in rook gehuld. De uitwerking kon niet worden waargenomen. Later bleek,, dat verscheidene huizen en ook de missigit getroffen waren, doch het was niet na te gaan, of dit door het vuur van den 7en, dan wel van den 9en Augustus was geschied. Om 6 uur 30 werd het vuur op Doesoen-Baroe overgebracht, hetgeen moest zijn gelegen ongeveer 200 M. achter een dicht begroeide strook. Tegen deze kampong werden 14 granaten verschoten; 1 G. sprong niet. Ook hierbij kon de uitwerking niet worden vastgesteld; door rechts van de sectie opgestelde infanterie werd echter waarge nomen, dat gedurende het vuur enkele bewoners van Doesoen- Baroe naar Poelau-Tengah vluchtten. Volgens bekomen last werd verder den geheelen dag in de stelling doorgebracht, in. afwachting van eene compagnie in fanterie, welke van uit Telaga moest oprukken. Toen deze om 4 uur n.m. nog niet was verschenen, kreeg de sectie be vel naar het bivak terug te marcheeren. Gevecht op den 9den Augustus. Voor den 9en Augustus kreeg de artillerie opdracht om 6^ uur v.m. weder nabij het punt F. instelling te komen. De 8e werd benut tot het verkennen van de vijandelijke stelling van hooge punten en tot het verbeteren van den opmarschweg voor de artillerie naar stelling F. Eerste stelling. De sectie kwam den 9den Augustus gedragen in die stelling en werd gedekt door eene sectie infanterie, die- zich achter de stukken opstelde. De kampong Poelau-Tengah was goed zichtbaar, doch de versterking Doesoen-Baroe was dooi de klapperboomen aan het oog onttrokken. Het linkerstuk werd op Doesoen-Baroe gericht en het rechter op Poelau-Tengah, waarop de last tot het openen van het vuur van den expeditiecomman dant werd afgewacht. Eerst om 3 u. 30 n.m., toen de vooruitgeschoven troepen het punt E. waren genaderd, werd de last ontvangen het vuur op Doesoen-Baroe en Poelau-Tengah te openen. Het vuur op laatst genoemde kampong was voornamelijk tegen de groote missigit. gericht. Het vuur werd langzaam afgegeven tot 3 u. 50 n.m.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 116