7 toen 15 G. en 8 G.K. waren verschoten, waarop de last werd ontvangen om, ter voorbereiding en ondersteuning van den in- fanterieaanval naar de ladang oostwaarts van het punt E. op te rukken. Tweede stelling. Deze nieuwe stelling werd, na veel moeielijk- heden onderweg, om 4 u. 40 n.m. bereikt. Thans was van de kampong Doesoen-Baroe, die zich op 350 M. van de stelling bevond, een 2 M. .hooge gevlochten bamboepagger zichtbaar, waarachter men hier en daar den pagger, die de borstwering aangaf, kon waarnemen. Nabij de stelling was eene compagnie infanterie opgesteld. Het vuur beoogde de steenen borstwering af te kammen, den pagger te beschadigen en tevens om de borstwering te door boren, ten einde den vijand daarachter moreel te schokken en materieele verliezen toe te brengen. Derde stelling. Na een paar G. schoten werd, in verband met de moeielijke waarneming, 100 M. vooruitgegaan, in welke stelling 18 G. werden verschoten. Vierde stelling. Daarna werden de stukken door de bedie ningen tot op 150 M. van de benteng vooruit gebracht, waarop eene stelling werd ingenomen op den R. oever van den Ayer Poelau-Tengah. Het linkerstuk beschoot van hier uit de poort, en het rechter het midden der borstwering, van waaruit een vrij levendig geweervuur werd geopend. Ten einde de G. nog zoo veel mogelijk voor kampong Poelau-Tengah te bewaren, werd na 13 G. schoten met G.K. gevuurd en wel met verlengde tem- peering, opdat het projectiel eerst na het doorboren of afkam men van de borstwering zou springen. Daar de uitwerking niet waarneembaar was, werd, nadat 12 G. en 21 G.K. waren verschoten, besloten nog 50 M. vooruit te gaan, alwaar zich een kuil rechts van een drogen sloot bevond, waarin een ge deelte van de dekking stelling kon nemen. Vijfde stelling. Na 2 G. schoten, werden de met G. geladen stukken tot het verkrijgen van meer uitwerking tot op 50 M. van de borstwering vooruitgebracht. Zesde stelling. De stukken kwamen hier ongedekt in batterij, terwijl de gevechtstrein, waarbij zich een gedeelte van de dek king bevond, in de rivierbedding werd opgesteld. Een ander

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 117