8 deel van de dekking dekte zich in eene kuil rechts van de stelling. Het vuur werd met G. op Doesoen-Baroe geopend, waaruit dadelijk, evenals uit Poeloe-Tengah, werd terugge- vuurd, waardoor 2 man van de dekking werden gekwetst. Een achter de sectie opgestelde compagnie, alsmede een ge deelte van de artilleriedekking, openden vervolgens het vuur op laatstgenoemde kampong, hetgeen echter 's vijands vuur niet deed verminderen. Een G. tegen de borstwering van Poe- lau-Tengah verschoten, deed het vijandelijk vuur voor eenige oogenblikken afnemen. Intusschen werd een Eur. Kanonnier bij het rechterstuk doodelijk gewond en door een kanonnier van de reserve vervangen; de eerste overleed den volgenden dag. Toen alle granaten tot op 25 na waren verschoten, werd het vuur met voorafgetempeerde G.K. voortgezet, totdat ook nog maar 25 G.K. overbleven (5u. 30). Toen van de bijna geheele uitputting der munitie aan de dichtstbijzijnde com pagnie kennis werd gegeven, besloot de commandant daar van te attakeeren, daarbij den artilleriecommandant uitnoodi- gende het vuur voort te zetten, tot hij, door de rivier gaande, vóór de benteng zou zijn gekomen. Intusschen werden nog 4 G. en enkele G. K. verschoten. Bij het linkerstuk raakte nu het sluitstuk onklaar, zoodat deze vuurmond uitviel. Na het 4e G. schot werd eene sectie infanterie zichtbaar, welke zich, vóór de poort langs, naar een door de artillerie geschoten afkamming der borstwering begaf. Ten einde deze sectie te kunnen steunen en daarbij tevens te kunnen waarnemen of de linkerflank nog niet in de benteng was doorgedrongen, werd met het rechterstuk tot op 25 M. van de borstwering voor- uitgerukt. Zevende stelling. De bediening en de munitie vonden hierbij dekking achter een boom. Het stuk werd op den muur gericht, ongeveer 10 M. links van de zooeven genoemde sectie en daarna afgevuurd (5u.50). Onmiddellijk na dit schot werd eenig geschi-eeuw in de benteng gehoord, waarop de artillerie het vuur staakte en het stuk met kartets geladen gereed hield, ten einde een eventueelen terug tocht te kunnen dekken, dan wel vluchtelingen af te wijzen. Intusschen was het linkerstuk weder slagvaardig, doch dit

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 118