25 ging met den heen- en terugmarsch. Toen de lijn geheel gereed was, moest Pemoetjoek Boekit Gedang als overdraagstation worden ingericht, omdat de capacitieit van den Siemens-in ductor der micro-telefoontoestellen niet voldoende was om de heiinrichtingen te doen overgaan wanneer meer dan 4 stations achter elkaar waren geschakeld. Doordat in het dichtbegroeide terrein zeer weinig was gekapt kwamen storingen betrekkelijk veel voor. Na afloop der expeditie zijn een tweetal militaire telegrafisten tot Maart 1904 in Korintji achtergebleven tot onderhoud van de lijn. Na dien trad personeel op van den Post- en Telegraaf dienst. Bij terugkeer naar het korps is alleen het materieel, in het bijzonder bestemd voor gebruik te velde, door hen meegenomen. Het overige werd overgegeven aan den Post- en Telegraafdienst. (1. Deelneming aan marschcn en gevechten. Den 29sten Mei nam de sectie deel aan den marsch van Pe- radon Tinggi naar Pemoetjoek Boekit Gedang. Ingedeeld bij de voorhoede werden daarbij slechts meegevoerd één kist springge- latine, een pak touw een pak aksen. Het overige deel der reserve uitrusting, waaraan toegevoegd een partij gewapend draad, draadnagels en een kist timmermansgereedschap, bevond zich bij den trein. De werkzaamheden bepaalden zich in hoofdzaak tot het verwijderen van eenige belemmeringen op den weg en het vergemakkelijken van den overgang over de Tapanrivier door het aanbrengen van een touw en op een niet doorwaad baar gedeelte door het maken van een loopbrug bestaande uit een gekapte boomstam. Te Pemoetjoek Boekit Gedang werd eene prikkeldraadversperring aangebracht om de zich daar be vindende loodsen, waarin het bivak betrokken werd. Den 30sten en Sisten Mei werd doorgemarcheerd naar Kota. Limau Saring (zie boven bij lila). Omtrent den marsch naar Ra wang op den lOden Juni valt niets bijzonders te vermelden. Den 12den Juni werd door een deel van het detachement, ingedeeld bij de voorhoede, mede opgerukt naar Hiang. De brug over een linker zijrivier van de Si Oelak bleek afgebroken te zijn. Nadat de colonne in sampans die rivier was overgetrok-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 135