27 Den 2den Juli nam een klein detachement van 6 man deel aan eene patrouille, welke ondernomen werd om verbinding te krijgen met de Djambi-colonne. Den 18den Juli ging een infanterie-colonne met de beschik bare genietroepen (19 man) naar Lempoer Semerep met het doel den volgenden dag de kampong Poelau Tengah aan te vallen. De genietroepen kregen hierbij de opdracht met de voorste sectie der aanvalscolonne te marcheeren naar het punt, waar deze in stelling zou komen en dan een weg te maken, geschikt voor tandoe-transport naar de opstellingsplaats van den bevelhebber, alwaar ook de ambulance zich bevond. Te 2 30 v.m. afgemar cheerd, werd om half acht v.m. de vuurstelling bereikt. Aan de opdracht kon niet voldaan worden, doord.t het pad zoo be zwaarlijk bleek, dat dit gedurende den tijd van bet gevecht niet te verbeteren was. Te 1|- uur n.m. werd tot den aanval tegen Doesoen Baroe opgerukt, de genietroepen verdeeld over de 4 sectiën en voorzien van aksen. De zwaar versterkte benteng werd tot drie malen toe bestormd en hier en daar de omwandende buitenpaggers gekapt. Het gelukte niet haar te nemen. Dienzelfden dag keerde de colou- ne te Ra wang terug; de genietroepen hadden geen verliezen geleden. Onder leiding van een drietal geniesoldaten, die bij het detache ment te Lempoer Semerep waren ingedeeld, werd door dwang arbeiders en bevolking een weg aangelegd van genoemde kam pong door het heuvelterrein naar den kloof van de kali Poelau Tengah. In verband met de ondervinding, opgedaan bij den eersten aan val, werden ter voorbereiding van eene hernieuwde bestorming van Doesoen Bahroe, Poelau Tengah de noodige aanvalsmiddelen gereed gemaakt. Bij den eersten aanval was door den Commandant van het detachement genietroepen de wal om Doesoen Bahroe nauw keurig opgenomen. Deze bestond uit een borstwering van groote kaliesteenen ter hoogte van 2a3 Meter en gemiddeld 0 70 Meter dik. Hierop was een pagger van bamboe geplant, waarvan de stelen stevig, in de kaliesteen waren vastgezet.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 137