29 Het werpen der zware granaten en het aanbrengen der la dingen tegen de paggers zonder uitdrukkelijk bevel van den commandant van het detachement was den manschappen ver boden. Voorts werden nog een zestal bamboezen stormladders ge maakt van 3 en 4 Meter lengte; deze zouden tevens gebruikt kunnen worden tot overbrugging, voor welk geval kreedekken daarover zouden worden gelegd. Eindelijk waren nog een drietal sesaks, lang 1.5 Meter, breed 1 Meter, van peloepoeh vervaardigd. Deze zouden wellicht toe passing kunnen vinden bij het overschrijden van met randjoes beplanten grond. Ten slotte waren nog flesschen gevuld met petroleum gereed gemaakt, omwikkeld met lappen, gedrenkt in petroleum, ten einde de kampong zoo noodig in brand te steken. Voor het medevoeren van deze stormmiddelen alsook twee kisten springgelatine en een paar pak gereedschap waren aan het detachement genietroepen een zestigtal dwangarbeiders toe gevoegd, die zich daartoe vrijwillig hadden aangeboden. Deze stonden onder toezicht van 1 sergeant van den trein en van 4 mandoers dwangarbeiders. Den 9den Augustus werd Poelau Tengah wederom aangevallen. Om 5 uur 's morgens afmarcheerende, bevonden de genietroepen ter sterkte van 19 man zich achter de eerste groep van de voorste sectie. Nadat van uit den oostrand der heuvels het ravijn van de Poelau Tengah-rivier bereikt en langs een touw de kali over getrokken was moesten de genietroepen een eenigszins beklim- baar pad maken tegen den steilen oever en na het debouchee- ren op de ladangs eenige paggers wegkappen. De vijand werd uit de ladangs verdreven en te 33/4 uur in het begroeide ter rein ten westen van Doesoen Baroe afgedaald. Hier werden de overige troepen afgewacht waarbij de trein der genietroepen, die de springmiddelen, haken, stormladders, kreedekken, sesaks, petroleum, schoppen en aksen meevoerde. Na voorbereiding door de Artillerie werd te 53/4 uur v.m. tot den stormaanval op Doesoen Bahroe overgegaan. De Europea nen waren voorzien van handgranaten, 6 inlanders droegen elk; een springgelatine lading van 0.90 M. lengte. Een sectie infan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 139