- 30 terie met de genietroepen richtten zich tegen het noordelijk bas tion, de buitenpagger werd hier onder zwaar vijandelijk vuur, op 3 pas afstand uit schietkokers afgegeven, middels haken en gedeeltelijk middels springgelatine opgeruimd. Nadat zestien handgraten in het bastion en het nabijgelegen kamponggedeelte geworpen waren, kon stelling worden genomen in de gracht tegen de horstwering van kalisteenen. De paggers op deze borstwering werden omgehaakt en omgetrokken, waarna eenige infanteristen de borstwering beklommen en afdaalden in het bastion, waaruit de vijand inmiddels de wijk genomen had. Yoet voor voet moest toen de hardnekkig verdedigde kampong worden binnengedrongen. De genietroepen staken 2 rijstschuren, de missigit en de toe gangspoort in brand, waarna de geheele kampong spoedig in vlammen opging. De verliezen der genietroepen bedroegen 2 gesneuvelden en 2 gewonden. Hier zij nog vermeld, dat de meegevoerde stormladders geen dienst hebben gedaan doordat de borstwering om het bastion slechts 1.80 M. hoog bleek te zijn. De haken voldeden zeer goed. De zware handgranaten bleken een voortreffelijk aanvals middel te zijn; de vijand week eerst uit het bastion, nadat zulk een bom daarin ontplofte. Na afloop van het gevecht werd naar Lempoer Semerep te ruggekeerd. Den volgenden dag gaf de hoofdkampong Poelau Tengah zich over en werden de genietroepen belast met het maken der afslui ting om het daarin betrokken bivak. Een klein detachement bleef van 12 tot 17 Augustus hier achter voor verdere voltooiing van accessoires enz. e. Verbetering' van de communicatielijn. De buitengewoon moeilijke verbinding tusschen Tapan en Ko- rintji leverde zoowel als operatielijn voor marcheerende troepen als voor het transport groote bezwaren op. De verbetering van het bestaande voetpad kon aanvankelijk, in verband met de geringe beschikbare werkkrachten, uit den aard der zaak slechts zeer vluchtig zijn. In het gedeelte Loe- koek Bergaloeng Peratak Napal, Maro Sako Peradon Tinggi werden in hoofdzaak hinderlijke boomstammen opgeruimd, grep pels gedicht, leuningen aangebracht langs steile hellingen en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 140