31 middels boorladingen trappen gemaakt in de steile rotsen. Bij Maro Sako werd een kreebrug over de Tapan-rivier ge slagen van 18 Meter lengte. Yan Rawang naar Kota Limau Saring werd een geheel nieuwe verbinding over Sikoengkoeng aangelegd, korter dan de bestaande. In het Rawangsche geschiedde de aanleg in betaalden arbeid door bevolkingsploegen, die onder toezicht werkten van genie soldaten. Het gedeelte, dat door het gebied van de Depati Toedjoeh voert, werd in onbetaalden arbeid aangelegd door de bewoners van deze mendapo. Aanvankelijk moest de bevolking door infanteriepatrouilles voor dezen arbeid worden gerequireerd, later werden de kam ponghoofden verantwoordelijk gesteld voor den goeden gang van zaken. Toen de genietroepen grootendeels benoodigd waren voor het meer technisch toezicht eischende traject Tapan Kota Limau Saring, werd de vrij eenvoudige wegaanleg naar Rawang verder voltooid onder toezicht van tijdelijk met het civiel gezag belaste infanterie-officieren. Bij de grondige verbetering van de communicatielijn Tapan Kota Limau Saring werden de volgende beginselen vooropgesteld; 1° In verband met den beschikbaren tijd en de kosten moest slechts gestreefd worden naar een begaanbaar maken voor niet bereden wapens en bevrachte koelies. 2° De weg moest ten allen tijde bruikbaar zijn, zoodat het tracé in bandjirvrij terrein moest worden aangelegd, alle rivie ren en waterloopen moesten worden overbrugd. 3e. De moeilijke en gevaarlijke punten moesten afdoende worden verbeterd. 4e. Door openkappen van het terrein en aanwending van duur zame materialen moest gestreefd worden naar een weinig kost baar onderhoud. 5e. Bij de- genoemde eischen moest rekening worden gehou den met dien van een spoedige voltooiing. De wegverbetering had plaats in twee sectiën n.l. Kota Limau Saring—Peradon Tinggi en Peradon TinggiTapan. Het eerste gedeelte werd 25 Juni begonnen en kwam 8 October gereed. De sterkte van het detachement, aanvankelijk 25 man,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 141