32 moest tijdens de actie tegen Poelau Tengah en den bouw van het bivak te Sendaran Agoeng worden teruggebracht tot 6, om later weer te worden opgevoerd tot 15 man. Gemiddeld werd gearbeid met 180 koelies Aan het andere wegvak werd gearbeid van 1 Juli tot 5 Octo ber door een detachement sterk 8 man en gemiddeld 300 koelies. De wegverbeteringen bepaalden zich in hoofdzaak tot het on- dervolgende: In het weinig geaccidenteerde gedeelte Tapan—Loeboek Ber- galoeng werden over de Soengei Penada en Soengei Gambir, zij rivieren van de Tapan, hangbruggen geslagen met verhoogde ophangpunten beiden lang 38,5 M, onderscheidenlijk in 30 en 39 dagen. Voor de jukken werd in de nabijheid gekapt rondhout toegepast; het dek bestond uit planken. Over een zijriviertje nabij Loeboek Bergaloeng werd een twee- beenige schraagbrug geslagen. De weg werd over de modderige gedeelten voorzien van een grindverharding ter breedte van 75 cM. en waar geen grind voor handen was van een knuppelbed. In het over een groot gedeelte zeer geaccidenteerde traject Loeboek Bergaloeng—Peratak Napal werden eenige omleggingen vereischt over de naburige hoogten. Van het traject Peratak Napal - Marasako—Peradon Tinggi is het eerste gedeelte buitengewoon bezwaarlijk. Talrijke omleggin gen waren noodigzoomede over een zijrivier een hangbrug met lage ophangpunten, lang 26 M. met dek van aaneensluitende rond houten (bouwtijd 16 dagen). Over andere zijriviertjes tusschen Peratak Napal en Peradon Tinggi werden oeverbruggen gesla gen volgens fig. 1119 H.T.D. 1) De bovenvermelde kreebrug bij Maro Sako werd vervangen door een hangbrug met verhoogde ophangpunten lang 35 M. (bouwtijd 32 dagen). In het zwaar geaccidenteerde traject Peradon Tinggi Peratak Boekit Gedang I moest het tracé bijna over de geheele lengte worden verlegd; toegepast werd profiel 859 H. T. D. met breedte van 1 a 1.3 M. Tal van rotsen moesten met springmiddelen worden opgeruimd. Hier werden voorts twee spanwerkbruggen gebouwd van 18 M. lengte. (1) Handboek voor den Technischen Dienst van het Korps Genietroepen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 142