33 Bij Peratak Boekifc Gedang I moest over een linker zijrivier een hangbrug met lage ophangpunten worden geslagen, lang 21 M. (bouwtijd 16 dagen). Van Peratak Boekit Gedang I over Pemoetjoek tot Peratak Boekit Gedang II is de weg nagenoeg één aaneenschakeling van trappen, uitgekapt in harden wadasbodem. Op laatstgenoemd punt werd over de Tapan-rivier een hangbrug met verhoogde ophangpunten geslagen, lang 38.5 M. (bouwtijd 24 dagen) De werkzaamheden in het traject Peratak Boekit Gedang II Kota Limau Saring bepaalden zich in hoofdzaak tot verbeterde afwatering, trappen-aanleg en verharding met knuppelbedden. Dat de wegverbetering niet onbelangrijk was bleek uit het feit dat de afstand Tapan Kota Limau Saring, door eene co lonne van één compagnie met trein vóór de verbetering afge legd in 34 marsch-uren, na de verbetering kon worden doorloo- pen in 22 uren. De verkenning van een trace van Peratak Napal over Soen- gei Penoeh naar Rawang langs de dalen van de Aloer Sakoe en de Soengei Kemoen leidde tot het resultaat, dat dit tracé grooter moeilijkheden aanbood dan de hiervoren besproken com municatie. f. Diverse werkzaamheden. Behalve de bovenvermelde werkzaamheden verdienen nog ver melding le. De bouw van een schraagbrug over de Merangin bij Sendaran Agoeng, lang 132 M., die bij onderbandsche uitbesteding aan een der hoofden door de bevolking in 5 dagen tijds werd voltooid. 2e. De optische seingemeenschap tusschen Sendaran Agoeng en Poelau Tengah. Na den eersten aanval op Poelau Tengah werd het hoofdkwar tier te Sendaran Agoeng gevestigd, terwijl te Lempoer Semerep en Djoedjoen compagnieën .Infanterie gelegerd waren. Alle berichten moesten per sampan of per bode worden over gebracht, terwijl in verband met eene samenwerking tusschen beide compagnieën, die tegen Poelau Tengah opereerden, het spoe dig overbrengen van berichten zeer gewenscht was. Bijl. 17 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 143