36 men niet altijd voor de genietroepen over de beste dragers kun nen beschikken, en de sterkte van den trein zal slechts zelden toelaten op 25 reserve dragers te rekenen. Kist No. 2 zal niet lichter gemaakt kunnen worden, daar van den inhoud moeilijk iets gemist kan worden. In kist No. 3 zou het aantal draadnagels lang 0.18 M één KG. minder kunnen wor den genomen. Yan elk der kisten met springgelatine zou de inhoud met 1 doos kunnen worden verminderd. De kisten zouden dan zoodanig: gemaakt moeten worden, dat de doozen op hun smallen kant wor den geplaatst; in verband daarmede zouden ook de stalen kistjes- voor de voorslagpatronen eenigszins gewijzigd moeten worden. In totaal zou dan slechts 60 KG. springgelatine worden mede genomen, wat voldoende schijnt. Waar omvangrijke opruimin gen met springmiddelen door een sectie moeten worden uit gevoerd,zal toch steeds uit den veld park voorraa d moeten geput- worden. De pakken bestaande uit gereedschap zouden dan met één stuk moeten worden verminderd en ook de pakken touw en ijzerdraad op 18 KG. kunnen worden gebracht. De draai- slijpsteen met bak zoude iets kleiner kunnen worden genomen. Men zou dan ten slotte slechts 2 zware eenmansvrachten bij. de reserve-uitrusting tegen inlandschen vijand hebben n.l. kist. No. 2 en het pak bestaande uit 2 sleggen en 20 zandzakken. De overige vrachten zouden slechts 18 KG. wegen, wat de bewegelijkheid van de sectie zeer ten goede zou komen. De wenschelijkheid, in het genieversiag van de expeditie naar de V Kota aangetoond, om aan de reserve-uitrusting eenig pet- ardeergereedschap toe te voegen, bleek ook bij deze expeditie. Gedurende de vluchtige wegverbetering bij den eersten op- marseh van een deel van het detachement genietroepen, werden voor het maken van traptreden in rotsen boorladingen toegepast. Hiervoor moest nu petardeergereedschap uit den veldparkvoor- raad worden nagezonden. 3e. Uitrusting van de telegraafafdeeling. Aanvankelijk werden meegevoerd: 1 stel gereedschap voor het slaan van lijnen,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 146