38 daar het onderling kannen spreken van verschillende autoritei ten een groot gemak oplevert. De na de eerste verkenning van het telefoon-tracé aangevraag de en spoedig toegezonden hoeveelheid liggende kabel kwam het vlug tot stand komen der gemeenschap zeer ten goede en het zal zaak zijn overal, waar aanleg door boschterrein te wachten staat, te rekenen op ongeveer 1/3 gedeelte liggende lijn. Yan de meegevoerde krammendoozen werd geen gebruik gemaakt. Evenals bij de reserve uitrusting, bleek ook de verpakking van het veldtelegraafmaterieel voor deze geaccidenteerde, moeilijke gemeenschappen niet te voldoen. De zware lantaarn kisten en kisten tot stationsbehoeften moes ten achter gelaten en de inhoud tot éénmansvrachten worden overgepakt. Ook de oude model batterijkisten bleken onhandig en te zwaar te zijn, en de elementen te licht breekbaar. 4e. Veldparkmaterieel. De veldparkuitrusting bestond in hoofdzaak uit: 2 stel nortonmaterieel, een veldsmidse, een draaislijpateen met hak van 0.70 M. middellijn, timmermansgereedschap, petardeergereedschap, pioniergereedschap, verschillende materialen (draadnagels, touwwerk, gewapend draadijzer van 2 en 3.2 mM., portlandcement, lantaarns, privaat ketels, dakijzer). De meegenomen voorraad heeft over het algemeen aan alle eischen voldaan. Behalve de vereischte aanvulling aan gereedschap en materieel werd ook het benoodigde ijzerwerk voor de zes op de communi catielijn te bouwen hangbruggen nagezonden. De zware ijzerdraadkabels, die sedert bij het korps vervangen werden door de veel lichtere staaldraadkabels met hennepkern, hebben het transport veel bezwaren in den weg gelegd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 148