40 a. Voor het transport van materialen en andere goederen ten behoeve der expeditionnaire macht, tusschen Emraahaven en de reede van Pasir Ganting, waren twee laadprauwen aan gekocht, bestemd om door het Gouvernements Stoomschip Condor vice versa te worden gesleept. Aan de voltooiing van de uitrusting dier prauwen, zooals het aanmaken van zeilen, naamborden, dieptemerken enz. werd nog gewerkt. b. Met een Chineeschen handelaar waren onderhandelingen gevoerd betreffende de levering van levensmiddelen, brand-en lichtstoffen ten behoeve der mobiele colonne en het afsluitings detachement in het Indrapoerasche. Bedoelde Chinees had met de aflevering der in de eerste 4 weken vermoedelijk benoodigde hoeveelheden reeds een aanvang gemaakt. c. Het geleverde sub benevens de vermoedelijk benoodigde provisien, uitrusting, kleeding enz. waren voor het grootste gedeelte reeds in vi'achten, niet meer dan 15 Kilogram wegende, verpakt. d. Een veldbakoven (1) stond ter opzending gereed. Den 19en Mei vertrok de Intendant met het opzichtvoerende personeel van den Algemeenen Trein naar Pasir Ganting. Aldaar den 20e Mei d. a. v. gedebarkeerd, werd vernomen, dat den vorigen dag reeds belangrijke hoeveelheden goederen voor den geneeskundigen dienst, benevens ongeveer 400 dwangarbeiders waren ontscheept. Daar het voor Pasir Ganting bestemde doorvoermagazijn noch de ziekenzaal gereed waren, stonden alle aangebrachte goederen zoo goed en zoo kwaad zulks ging opgestapeld onder een als pasangrahan dienend huis aan het strand. De vorenbedoelde 400 dwangarbeiders waren niet in het bezit van de uitrusting, bedoeld bij de le alinea van afdeeling A 62 van den Leidraad voor den dienst van het Hoofdkwartier enz. (2) Met die dwangarbeiders en het treinpersoneel naar Tapan vertrokken, trof de Intendant aldaar aan: A. wat personeel betreft: le. een detachement Infanterie ter sterkte van 150 bajonetten (1) ie extra-bijlage No 13 van het Indisch Militair Tijdschrift. (2) Zie punt 4 op pag. 42. D.v.O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 150