41 en ongeveer 80 dwangarbeiders. Deze troepenafdeeling bestond uit het bij Gouvernements besluit dd. 30 October 1902, No. 28 bedoelde afsluitingsdetacheraent te Indrapoera, waarbij zich eenige dagen te voren gevoegd had een gedeelte van het gar nizoen te Moko-Moko, sterk 68 bajonetten en 21 dwangarbeiders. Het werd verpleegd sedert 1 Mei als bij Gouvernements besluit van 11 Februari 1903, No. 16 bepaald, zooals dat besluit gewijzigd was bij dat van 16 Mei 1903 No. 19. Bijlagen A en B). 2e. het voor Korintji bestemde detachement genietroepen met de daarbij ingedeelde dwangarbeiders. 3e. een adjudant-onderofficier-kwartiermeester, kwartiermees ter van het garnizoen, tevens administrateur der ziekenzaal (zie sub b. blz. 39). 4e. de gemachtigde van den Chinees (zie blz. 40 sub bij wien reeds sedert November 1902 de benoodigde levensmiddelen, brand- en lichtstoffen voor het sub 1 hiervoren genoemde de- tachemet werden aangekocht. B. wat de verpleginginrichtingen aangaat: le. een ziekenzaal (waarbij 1 officier van gezondheid en eenig hospitaal personeel). 2e. een magazijn, 3e. een bakkerij, waarin een oven van van den Chineeschen steen lang 1.70 M., breed 1.25 M. en waarin handelaar, bedoeld dagelijks 100 K.G. brood in 3 keer kon I sub 4 A hiervoren. worden gebakken. I 4e. een slachterij. 5e. een nog in het eerste stadium van opbouw verkeerend magazijn (dat bestemd was stapelmagazijn voor de expeditie te worden, en dat eerst 29 Juni klaar kwam). Te Tapen moesten nu en met den meesten spoed de volgende hoofdzaken worden geregeld: le het transport van provisiën, virvres, materialen en andere goederen, munitie, bagage van officieren en van mindei en van de reede te Pasir Ganting naar den wal, vandaar langs de Tapanrivier naar Tapan en vervolgens naar het Korintjische en omgekeerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 151