42 2e. de opslag van alle te Tapan aangevoerd wordende kisten,, balen, colli, enz, daar het daarvoor bestemde magazijn niet in gebruik kon worden genomen (zie hierboven). 8e. de approviandeering voor 3 weken ook wat verpleging van zieken en gewonden betreft van de reeds bestaande (Paratak Napal) en de nog op te richten (Paradon Tinggi, Pamoen- tjoek Boekit Gedang en Korintji) posten op de communicatielijn vermeerderd met het benoodigde voor de komende echelons; wat de uiterste post aangaat (Korintji): voor 3 weken, vermeerderd met het benoodigde voor de komende echelons en den voor de mo biele colonne benoodigden voorraad provisiën en vivres voor een maand. 4e. het uitrusten van de op den 19en Mei van Java aange komen dwangarbeiders met de, bij de lste alinea van Afdeeling A. 62 van den Leidraad enz. genoemde kleeding- en uitrusting stukken, voor zoover deze uit de honderden toegezonden colli konden worden bijeengezocht. 5e. het ontwerpen van instructiën 1) voor de postcomman- danten op de communicatielijn en voor de afzenders en ontvan gende beheerders te Pasir Ganting, Tapan en in Korintji, be treffende de in ontvangstneming, doorzending, verstrekking en oplegging der opgevoerd, wordende provisiën, materialen en bagage. 6e. het inrichten der etappeposten, wat betreft verlichting, keuken- en kookgereedschappen, ovens, slachtersgereedschap pen, enz. Nadat deze onderwerpen waren geregeld en dus de komst der echelons voldoende voorbereid werd geacht, werd door den Mili tairen Commandant te Padang de itineraire der echelons vastge steld, en besloten, dat van uit Tapan echelonsgewijs naar Korin tji zou worden opgerukt. Nadat deze troepenmacht, welke wij in het vervolg Noord-Korintji colonne zullen noemen, zich aldus verzameld had op den uitersten post (hiervoren Korintji genoemd), waarvoor gekozen werd Kota Limau Saring, werd al spoedig (10 Juli) het hoofdkwartier naar Rawang verplaatst en naar gelang de krijgsverrichtingen vorderden, bezettingen gelegd in Soema- 1) Zijn niet bij dit verslag overgelegd. D. v. O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 152