43 rap, Koeman ten en Depati Toedjoeh (23 Juni), welke van uit Rawang van het benoodigde werden voorzien. Laatstgenoemde kampong werd dus een verplegingscentrum, om welke reden dan ook aldaar een (later twee) ovens, een magazijn en een slachterij werden op- en ingericht. Vorengenoemde bezettin gen werden in Juli weder bij de hoofdmacht aangetrokken. In het begin dier maand (8 Juli) werden echter te Sendaran Agoeng en te Pengasi posten opgericht, welke in den beginne eveneens door Rawang van het noodige werden voorzien. In den loop dierzelfde maand werd aan de Noord Korintji colonne de zoogenaamde Zuid-Korintji colonne toegevoegd, bestaande uit de 2e en 3e compagnie van het 9e Bataljon Infanterie, welke toenmaals nog op haar communicatielijn naar Djambi over de posten Poelau Sangkar, Tamiai, Baroeng Poelau, Soen- gei Penetai, Boekit Kemoeroe en Bangko waren verspreid. Hier door werd de troepenmacht in Korintji met ongeveer 400 man vermeerderd. Aangezien tegen medio Juli de opvoer van de verschillende benoodigdheden naar de troepenmacht in Korintji over de geheele lijn Pasir Ganting Poelau Sangkar verzekerd kon worden genoemd en het noodige verricht was om de verwacht wordende aanvullingen van provisiën, vivres enz. voor de grootere troe penmacht spoedig naar de bestaande en nog op te richten door- voermagazijnen te doen vervoeren, vertrok de Intendant naar het Hoofdkwartier om zich persoonlijk te overtuigen van den gang van zaken op het gebied dor verpleging. Inmiddelds had zich met de troepenmacht nog vereenigd een detachement infanterie uit het Palembangscbe, sterk ongeveer 60 man (17 Juli). Na den eersten aanval op Poelau Tengah (19 Juli) was de in Korintji ageerende troepenmacht, behalve over de vorengemelde punten op de communicatielijn naar Djambi, verspreid over Pasir Ganting, Tapan, Paratak Napal, Paradon Tinggi, Pa- moentjoek Boekit Gedang van de communicatielijn der Noord- Korintji colonne en de posten Kota Limau Saring, Rawang, Sendaran Agoeng, Pengasi, Lolo, Djoedjoen, Lempoer en Lem- poer Soemerap. Het schema van verpleging was toen aldus:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 153