44 a. Tapan voorzag Pasir Granting, Paratak Napal en Paradon Tinggi en behalve van versch brood en versch vleesch ook Pa- moentjoek Boekit Gedang en Kota Limau Saring van alle ver- pleegbehoeften. (Te Kota Limau Saring werd in eigen beheer geslacht, en Paruoentjoek Boekit Gedang van uit Kota Limau Saring van versch brood voorzien). b. Te Rawang werd versch brood gebakken en eveneens in eigen beheer geslacht. Pamoentjoek Boekit Gedang en Kota Limau Saring en in den eersten tijd na de verplaatsing van het Hoofdkwartier van Rawang naar Sendaran Agoeng(21 Juli) ook laatstgenoemde post, werden van uit Rawang van versch brood voorzien, terwijl, wat de overige verpleegbehoeften betreft, Lempoer Soemerap, behalve van versch vleesch, van uit Rawang werd voorzien. De overige posten in Korintji kregen hunne verpleegbehoeften uit Sendaran Agoeng, behalve versch vleesch. Op alle posten toch werd in eigen beheer geslacht. Nadat een der te Rawang geplaatste ovens was opgebroken en naar Sendaran Agoeng was overgebracht en daarna nog een 3e oven ter laatstgenoemde plaatse was opgericht, voorzag Sendaran Agoeng, behalve zich zelf, ook Pengasi, Poelau Sangkar, Djoe. djoen en Lolo van versch brood. Rawang en Sendaran Agoeng werden rechtstreeks van Tapan voorzien. De detachementen der Zuid-Korintji colonne werden, naar mate ze zich te Poelau Sangkar verzamelden, uitgerust. Het ontbrak dezen troepen toch aan de meest noodzakelijke uitrustingstukken, zooals wollen dekens, buikbanden, tan does, verlichtingsmiddelen, ook gereedschappen, noodrations, schoeisel en slobkousen 1). Vooral bij het bovengenoemde detachement uit het Palembang- sche was het met de uitrusting der manschappen erbarmelijk gesteld 2). Inmiddels was de troepenmacht in Korintji weder vermeerderd met een sectie onbespannen artillerie, welke den 20sten Juli 1) De detachementen der Zuid-Korictji-colonne waren afkomstig uit Djambi, hadden een bijzonder moeielijken en langdurigen tocht achter den rug en waren, met het oog op de moeielijklieid van het transport, slechts met het hoogst noodige uitgerust. D.v.O. 2) Niet te verwonderen na den tocht, dien dit detachement (Gusdorf- Hajenius) toen reeds achter den rug had. D v O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 154