45 van Padang vertrok en te Lempoer Soemerap in bezetting kwam (2 Augustus). De post Pengasi werd opgeheven op den 30en Juli; van de posten op de communicatielijn naar Djambi, was Poelau Sangkar op 4 Augustus slechts de eenige, die nog bezet was. Na de verovering van Poeloe Tengah werd te Hiang Tinggi, eene bezetting gelegd (20 Augustus), welke van uit Rawang van het noodige werd voorzien. Nadat nu den 4en September d.a.v. het bericht ontvangen was, dat de expeditie was ontbonden, werden achtereenvolgens de verschillende posten en administratiën opgeheven, zoo het veldhospitaal te Kota Limau Saring op 5 September, Rawang Top de ziekenzaal te Tapan op 10 September. Op den 21en September, den dag, waarop de laatste expedition- naire troepen uit de Onderafdeeling Indrapoera vertrokken waren, bestonden behalve de post Sendaran Agoeng nog slechts kleine bezettingen op de voormalige posten van de communicatielijn Kota Limau Saring, Pamoentjoek Boekic Gedang en Paratak Napal, terwijl te Tapan een bewakingsdetachement en te Pa- sir Ganting een onderofficier, belast met den transportdienst, achterbleven. Te Sendaran Agoeng werd een garnizoensadministratie opgericht (15 September) met een adjudant onderofficier-kwartiermeester van het garnizoen, tevens officier van kleeding en administrateur van de ziekenzaal en te Tapan bleef een doorvoer-magazijn gevestigd onder beheer van een sergeant-majoor-kwartiermeester. In het voorafgaand overzicht werd geen gewag gemaakt van de detachementen in de Afdeeling Mokko-Mokko (Residentie Ben- koelen) en van het detachement te Loeboeh Gedang (Onderafdee ling Moeara Laboeh, Afdeeling XIII en IX Kota, Residentie Padangsche Bovenlanden), omdat deze troepenafdeelingen, hoe wel ter beschikking van den expeditie-commandant gesteld, niet aan de expeditie hebben deelgenomen en bovendien van al het benoodigde uit Padang werden voorzien. B. Personeel. Het administratief personeel, ingedeeld bij de expeditie, was samengesteld uit:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 155