46 1 kapitein Intendant, Intendant van de in vorengenoemd be sluit vermelde troepenmacht; 1 adjudant onderofficier-kwartiermeester van den Algemee- nen Trein 1 id. kwartiermeester van de colonne 1 id. beheerder van het doorvoer-magazijn te Pasir Ganting; 1 id. id. van het stapel magazijn te Tapan 1 sergeant-majoor-kwartiermeester voor het beheer van de •ambulance te Pasir Ganting 1 id. voor die te Tapan. Kwartiermeesters voor de laatstgenoemde ziekeninrichtingen werden nimmer aangewezen. Met het beheer dier ambulances toch konden, zonder bezwaar, belast worden respectievelijk de beheerder van het doorvoermagazijn te Pasir Ganting en de kwar tiermeester van het garnizoen te Tapan. Als beheerder van het op den llen Juli 1903 opgerichte veld hospitaal te Kota Limau Saring, werd een later (17en Juni) aangekomen adjudant onderofficier-kwartiermeester aangewezen. Den 3en Augustus 1903 kwam met een der laatste detache menten van de Zuid-Korintji colonne (Zie blz 8) de kwaitiei- meester dier colonne, de 2e luitenant kwartiermeester IT. L. K. M. Schieffelers te Sandaran Agoeng aan. Deze officier bleef tot de ontbinding der expeditie aldaar als kwartiermeester belast met de plaatselijke betalingen, werd daarna naar Tapan geëvacueerd en vertrok, daar hij zich te Tapan weder tot dienstdoen geschikt meldde, als kwartiermeester van de Zuid-Korintji colonne met de beide compagnieën van het 9e Bataljon Infanterie naar Java. In het Korintji-tarief kwam weder de bindende bepaling voor, dat slechts 2 maal per week volksspijs kon worden verstrekt. Met het oog op hel, dikwijls te laat aankomen van de troepen in de bivaks, waardoor het bereiden van elke andere soort spijs dan volksspijs aan zeer vele bezwaren onderhevig is, zou voor die verstrekkingen meer vrijheid moeten worden gelaten 1). (1) Het tweemaal verstrekken van volksspijs is overgenomen van het Djambi- tarief, waar er nimmer klachten over zijn gerezen Eenige beperking is wenschelijk om de noodige afwisseling in de voeding te brengen wat intuBschen niets afdoet aan de bevoegdheid van den Colonne-Commandant om, in, buitengewone gevallen, gebruik te maken van zijne bevoegdheid verleend bij artikel 40

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 156