- 48 de hoogte van de bevelen, welke aan de kwartiermeesters, be heerders en administrateurs op het gebied van geldelijke en materieele administratie door den Gewestelijken Intendant te Padang gegeven, bij zich voordoende kwestiën op dat gebied, de betrekkelijke stukken uit de archieven van die comptabelen moest opvragen, om zich een oordeel over de zaak te kunnen vormen, waardoor tijd verloren ging, verder dat b. v. gegevens van per- soneelen aard aan de personen zelf moesten gevraagd worden en dat op indeeling van personeel steeds goedkeuring werd ver zocht. Uit het bovenstaande volgt, dat eene dergelijke regeling, als regel geen aanbeveling verdient, en dat in elk geval het recht van straffen worde gerekend te behooren tot de bevoegd heden van den officier, belast met de verpleging, dat hij naar goedvinden beschikke over het personeel van de Militaire Ad ministratie en de administratieve verantwoordingsstukken van de kwartiermeesters der korpsen, der beheerders en der admi nistrateurs van ziekeninrichtingen, voor zoover deze in gewone omstandigheden door den Gewestelijken Intendant worden beoor deeld, althans door tusschenkomst van den officier belast met de verpleging, worien ingediend en de bevelen op administratief, geldelijk en materieel gebied, door hem aan de kwartiermeesters worden overgebracht 1). C. Voeding. De troepen werden gevoed, overeenkomstig het bij artikel 3 van het Gouvernements besluit van 20 Mei 1903 No. 34 gear resteerde voedingstarief Bijlage C.), dat ook van toepassing werd verklaard op de afsluitingsdetachementen. Dat voor het afsluitingsdetachement te Indr'apoera het voor de mobiele colonne ontworpen voedingstarief van toepassing werd verklaard, kan gerechtvaardigd heeten. Het lag toch in den aard der zaak, dat dit detachement de van lieverlede benoodigde aan vullingen voor de mobiele colonne zou moeten geven. Daar dit motief echter niet gold voor de detachementen in het Mokko-Mokkosche en te Loeboeh Gedang, was eene vervan- 1) beze voor de hand liggende regelingen hadden eene plaats moeten vinden in de door den Gewestelijken Intendant te lJadang, aan den Intendant van de naar Korintji te zenden militaire macht, te geven instructie. D.v.O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 158