door elkander, van de verschillende volksspijssoorten bij de distributie en de verzendingen uit de magazijnen, wanneer zooals bijna regel is de etiquetten losgelaten hebben, niet dan hoogst zelden plaats. Het is dan ook van het grootste belang, dat ook de conserven van de Poerworedjosche fabriek van dergelijke merken in het blik worden voorzien, om ze uit elkander te kunnen houden. De blikken met gedroogde sajoer- groenten b. v., in voorraad bij de verbruiksmagazijnen, hadden tegen het eind van de expeditie begin September zoo goed als allen de etiquetten verloren, zoodat ze door elkander ver strekt hadden moeten worden, wanneer de expeditie langer geduurd had en dan waarschijnlijk ongenietbaar zouden geoor deeld zijn 1). De verpakking van snertgroenlen in 3 kilograms blikken is ondoelmatig. Met het oog op het ration van 0.04 K.G-. per man en per keer, is verpakking in blikken van 1 K.G. noodzakelijk 2). Hoewel de wijn van de Int. Crediet en Handels Vereeniging „Rotterdam" (merk Macau Medoc Adre et Ele Baourj algemeen lekker werd gevonden, werd er bijzonder weinig van gedronken. Wat de reden hiervan was? Op de betrekkelijke vragen werd in den regel geantwoord, dat de tegemoetkoming in de meerdere duurte van de voedingsartikelen in den vorm van vivresgelden ad f 2.50 per dag (Gouvernements besluit van £0 Mei 1903, No. 34, artikel 3 punt 3) er niet naar was om wijn aan tafel te drinken. Waarom onderluitenants wel, Adjudant Onderofficieren niet, tegen betaling wijn uit den voorraad kunnen ontvangen is niet duidelijk. Aangezien er door sommigen hunner om verstrekking van wijn is gevraagd geworden, een verzoek, dat natuurlijk niet kon worden toegestaan, (wat echter niet belette dat zij den gouvernementswijn toch dronken), zou het 1) Verwarring van de conserven uit de falriek te Poerwoi edjo woi dt thans voorkomen- door de blikken der verschillende artikelen in verschillende kleuren te verven of te ver nissen. Ook worden enkele noodrations verpakt iu gedecoreerd blik met vaste ingebrande etiketten Een en ander is veel praktischer dan de cijfermerken, waarvan het uitzoeken, bij eenigszins gro te voorraden, veel tijd vereischt. 2) Snertgroenten worden uit Xederland ontvangen in blikken van 3, 2 en 1 K Gr. Wellicht zijn, door gebrek aan voorraad, uitsluitend blikken van 3 K.G. naar Korintji gezonden. Het bezwaar lijkt niet zoo ernstig daar een 3 Kilo-blik voldoende is voor 75 man.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 162