54 besluit van 23 Juni 1903 No. 11 goedgekeurd. Volgens de voorwaarden van dit contract leverde de aannemer te Tapan het benoodigde voor de in Korintji ageerende colonne en voor de troepen, welke over de communicatielijn Tapan-Korintji was verdeeld. Plaatselijke levering was echter bedongen voor de bezetting van Pasir Ganting en Tapan. terwijl het benoodigde voor eventueel te M. Sakai en Ilalang (Indrapoera) verblij" vende militairen aldaar plaatselijk moest worden geleverd. Het te Tapan bestelde voor de ageerende troepen en voor de op de lijn Tapan-Korintji verdeelde detachementen werd—na aflevering door het stapelmagazijn te Tapan—gouvernementsgoed en dus met gouvernements transportmiddelen opgevoerd. Alleen brood en versch vleesch voor de posten Peratak Napal en Paradon Tinggi werd op des aannemers risico en kosten daarheen vervoerd. Voorts was de aannemer volgens de bepalingen van dit contract verplicht voor de ageerende troepen brood te bakken en in het bakkerspersoneel en het ovenmaterieel te voorzien. D. Kleeding en Schoeisel. Opnieuw heeft de sergen pantalon bewezen geen beenbeklee- ding voor de rimboe te zijn. De militairen, die zich geen zoo genaamde bamboebroek hadden aangeschaft, kwamen zonder uitzondering met op meerdere plaatsen gescheurde pantalons in Korintji aan. Alle mindere militairen droegen, zooals dit trou wens bij elke expeditie van den laatsten tijd gewoonte is, tot Atjebjassen vermaakte attila's zonder koperen knoopen en uit monstering en helmhoeden zonder garnituur. Hoewel ook die iassen na den marsch Tapan Kota Limau Saring menig scheur tje vertoonden, kan toch niet gezegd worden dat voor kleeding- stukken als jassen (welke niet zoo met eiken pas in aanraking met de terreinbegroeing komen) in zwaar begroeide terreinen serge als grondstof beslist ongeschikt zou zijn. Khakidril had in deze koele streken zeer zeker niet voldaan. Zelfs over dag gevoelde men zich zonder veel gezweet te hebben noch nat geregend te zijn (dus zonder dat de kleeding vochtig was) op de posten van de communicatielijn, te Sendaran Agoeng en te Djoedjoen onbehagelijk in een katoenen jas. Hoeveel te meer

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 164