- 57 katoen te Tapan 1) verkrijgbaar was. De lampen voor storm- lantarens bleken echter de lampen voor victoriabranders zeer goed te kunnen vervangen. Niet genoeg kan erop worden aangedrongen, dat het voorschrift van 41 der Handleiding, betreffende het voorzien der lampen met lampekous, ter plaatse waar de expeditie wordt uitgerust, stipt nagekomen worde. d. Blikken veldflesschen 2). De met serge overtrokken blikken veldflesschen bleken een zeer slecht uitrustingstuk te velde te zijn. Zeer vele waren reeds eenige dagen na het in gebruik stellen zoodanig doorge roest, dat ze moesten worden verwisseld. Ook sleet de serge op verschillende plaatsen, vooral aan het bodemvlak der flesch, spoedig door, waardoor het koel houden van den drank niet werd bevorderd De aluminium veldflesschen, waarvan het half 9e Bataljon Infanterie was voorzien, voldeden in het gebruik goedook de schoen voor die flesschen is gebleken practisch en voldoende sterk te zijn en een gemakkelijk gebruik der flesch toe te laten. e. Kapmessen voor dwangarbeiders. De kapmessen voor dwangarbeiders hielden zich slecht. Vooral die der dwangarbeiders, ingedeeld bij de telegraaf- afdeeling van het detachement genietroepen, waren door het veelvuldig kappen al zeer spoedig door de veel scharen, welke ze vertoonden, aan zagen gelijk 3). f. Lederen hoofdkussen voor idem. De dwangarbeiders waren uitgerust met het door het Depar tement van Justitie verstrekt wordende lederen hoofdkussen, een artikel dat te velde nooit gebezigd wordt en dus immer in de magazijnen opgelegd blijft. Daar dit kussen zeer veel ruimte beslaat, het transport dus kostbaar is en het leder dier voorwerpen bij oplegging in de magazijnen bijzonder is bloot- 1) Lampekatoen had van uit Padang moeten zijn medegegeven. D. v. O. 2) Zijn gebruikt om in eono dringende behoefte to voorzien. De uitzending van aluminium veldflesschen liet op zich waehten, de vuoraad glazen flesschen was uitgeput- D. v. O. B) Naar eene betera soort wordt omgezien. D. v. O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 167