58 gesteld aan vernieling door muizen en ratten, moet het verba zing wekken, dat een dergelijk onpractisch uitrustingstuk nog maar steeds tot het equipement der bannelingen blijft belmo ren. Als men dien lieden dan toch iets van dien aard wil medegeven, waarom verstrekt men hun dan niet ledige hoofdkus sens linnen. (1) g. Sliiclitersgereedscliappen. De slachtersgereedschappen, waarvan een ruim gebruik ge maakt werd, omdat op bijna alle posten geslacht werd, voldeden zeer goed. Het stel zou echter aan bruikbaarheid winnen, wanneer er een slijp- of wetsteen aan werd toegevoegd. h. Ovens 2). De door den aannemer voor de levering van levensmiddelen enz. geleverde ovens (zie blz. 54) hebben uitmuntend voldaan. Binnen 2 X 24 uren na aankomst in een bivak waren zij in den regel geheel voor bakken gereed. Ook de duurzaamheid liet niets te wenschen over. Twee der gezonden ovens toch zijn 3 en 4 maal opgebroken en bleken niets te hebben geleden. Het is met deze soort ovens mogelijk gebleken, den troepen reeds 4 dagen na de concentratie van de mobiele colonne te Kota Limau Saring van versch brood te voorzien en niettegenstaande de groote ver spreiding der troepengedeelten in het verdere verloop der expeditie en de herhaalde verplaatsing der detachementen, op enkele dagen na steeds versch brood te verstrekken. i. Bascules. Bascules zijn te velde, waar vlug gewogen moet kunnen worden, van weinig nut, ook is het transport lastig. Wenschelijk zou het zijn bij volgende expeditiën voor de mobiele magazijnen z.g. unsters (Romeinsche balansen) te bestemmen, om te wegen tot 50 Kilogram 3). 1) Bij Gouvernementsbesluit van 4 Juli 1902 No. 10 is reeds bepaald, dat aan de dwangarbeiders zeildoeksche hoofdkussons zuilen worden verstrekt zoodra de lederen kussens zijn opgeruimd. Deze kunnen ledig worden medegevoerd D- v. 0. 2) Zie Ind. Mil. 'Tijdschrift. Extra-bijlage No. 13 D. v. O. 3) Voortaan zullen enkele unsters worden medegegeven. D. v. 0.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 168