4 verticaal stellen bij scheeven stand van de radenbij den kanon- terugloophouwitser is een kijkeropzet. Caisson- en stuksvoorwagens zijn niet gelijk. Op elk der stuks- en caissonvoorwagens en der caissonachter- wagens is plaats voor 4 manop elk der caissonachterwagens wordt een reserverad meegevoerd; de raden van het schietge- stel zijn zwaarder dan de overige raden. (Zie overigens bijlage.) Munitie. Yoor het proef-veldgeschut waren uitgezonden: 1. St. G. Kn met kamerlading en voorzien van een tijdschok- buis, en 2. St. Brisant Gn gevuld met pikrinezuur en voorzien van een schokbuis. Yoor het proef-berggeschut waren uitgezonden: 1. St. G. Kn en komen geheel overeen met die, bestemd 2. St. Brisant Gn voor de veldartillerie, doch zijn over het middelste gedeelte iets korter en dus 1 lichter; kunnen ook bij het veldgeschut J gebruikt worden. 3. IJ. Ring Gn voorzien van een schokbuis. 4. Kartetsen. Voor het veld- en berggeschut zijn de projectielen en geschutla- dingen tot een patroon vereenigd. De hulzen zijn van messing, alleen zijn enkele aluminiumhulzen ter beproeving meegegeven. (Zie overigens bijlage.) Yoor de proef- houwitsers waren uitgezonden: 1. G. Kn. met centrale springlading, met koplading en met kop- en kamerlading, alle met tijdschokbuizen. 2. Brisant Gn. gevuld met pikrinezuur en voorzien van een tijdschokbuis. 3 Gewone Gn. voorzien van een schokbuis. Projectielen en geschutladingen zijn gescheiden; de verschil lende geschutladingen zijn opgesloten in kardoeszakken van kruitweefsel en deze worden geplaatst in losse hulzen, gesloten door een bordpapieren deksel.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 16