60 het vlechtwerk te beschadigen. Mocht het bij volgende gelegen heden noodzakelijk zijn de ververschingen op de boven omschreven wijze te verpakken, dan zou het wenschelijk zijn alle flesschen door blikjes te vervangen en voor de afsluiting der blikken, waarin de sago, de suiker en het zout is verpakt, eene schuif- sluiting te kiezen. Is toch de opening waardoor de inhoud geschud moet worden, te klein, dan wordt maar al te spoedig het kapmes er in gezet, om het gat te vergrooten, waardoor dan uit den aard der zaak, het blik voor verder gebruik ongeschikt is. Het zou dan verder aanbeveling verdienen, den bovenkant der blikjes, behalve door eene schuif, nog met een vastgesoldeerd deksel, waarin een gat geknipt is, af te sluiten. Daardoor wordt eene goede afsluiting verkregen, morsen voor komen, terwijl men er den inhoud gemakkelijk uit kan krijgen. k. Broodzakken. Daar de mobiele colonne zonder broodzakken te Tapan aankwam 1) en de expeditiecommandant het noodig vond, dat de troepen in het bezit van dit uitrustingstuk waren, werden, om reden geen broodzakken nieuw model in voorraad waren, de broodzakken oud model van de dwangarbeiders inge nomen en aan de troepen uitgegeven. Uit den aard der zaak bleken ook hier de nadeelen van laatstgenoemde soort brood zakken, welke indertijd tot de vervanging daarvan door de nieuw model hebben geleid. 1. Vierkante potten belioorende bij de brancards Gwijnfé. Aangezien de vierkante potten, welke gezonden waren, om in de rotanmandjes, behoorende bij de brancard-hangmatten Gwijnfé, te worden medegevoerd, voor die mandjes te groot bleken 2), was men genoodzaakt zijn toevlucht te nemen tot (1) Nieuw model-broodzakken waren te Padang in voorraad, doch werden daar uit verzuim vóór het vertrek der troepen niet uitgereikt. D. v. O. (2) Deze waren te Padang vervaardigd, dus blijkbaar niet volgens de juiste afmetingen. D. v. O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 170