ƒ3.- 63 - voor het Departement van Oorlog, wegens gemis van voeding aan boord, eene schadeloosstelling toegekend van ƒ1.per dag en per man, boven hunne gewone inkomsten (bij de Gouver- nements Marine). De prauw, welke uit Batvia was gezonden, bleek uitnemend voor ziekenvervoer op de rivier geschikt te zijn. Zij en de aangekochte sampan werden bemand met 1 djoeroemoedi en 4 matrozen, tegen een loon van 5,— per man voor elke reis heen en weer. De 15 prauwen, welke van de bevolking konden worden ingehuurd, waren 90 120 pikols prauwen; ook bij het vervoer met deze vaartuigen waren persennings benoodigd. Voor het transport van goederen met deze prauwen werd ƒ0.90 per pikol van 62 Kilogram betaald. Voor het goederenvervoer van Tapan naar Korintji werd gebruik gemaakt van vrije koelies en dwangar beiders. Met het oog op den uiterst moeilijken weg over het gebergte konden de vrachten niet zwaarder zijn dan 15 Kilogram. De prijzen, welke gedurende de expeditie moesten worden betaald voor het vervoer per koelie, waren, gedurende de maanden Mei Juni Augustus September Juli naar Peratak Napal. f 3.— 1.50 n Paradon Tinggi. 5. 4.- 2— n P. Boekit Gedang. 6.50 5.- 4.- Kota Lirnau Saring. 7.50 6.- 5 50 Rawang. 10.— 7.- 6.- n Sandaran Agoeng. 9- 9.- De dragers genoten geen voeding. Voor het personen- en goederenvervoer van Rawang naar Sendaran Agoeng, Pengasi, Lempoer Soemerap en Djoedjoen werd behalve van dragers ook van sampans van verschil lende grootte der bevolking gebruik gemaakt tegen den uniformen prijs van 3.40 per dag (n.l. 1 huurprijs voor de prauw en f 0.60 loon per prauwvoerder). De zieken en gewonden werden van bovengenoemde plaatsen V 71 i) 11 11 11

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 173