65 zoowel van die uit het gouvernementsgebied als van die uit Korintji was voorbeeldeloos. Gerust kan worden gezegd, dat gedurende de geheele expeditie, noch van de goederen, noch van de vivres of provisiën iets is gestolen. Vóór den afmarsch der transporten werd echter den koelies medegedeeld, dat al hun vrachten genoteerd stonden op de geleidelijsten, welke de koeliemandoers medekregen van de afzenders. G-. Verpakking der provisiënvivres enz. De verpakking der z. g. droge vivres, gedeeltelijk in blik, gedeeltelijk in eumpangs, zooals in Atjeh gebruikelijk, voldeed hier uitmuntend Ook in laatstbedoelde verpakking bleek de inhoud, zelfs bij zware regenbuien, droog te kunnen blijven. Om beschadiging van het blik te voorkomen, werd er zooveel mogelijk voor gezorgd dat alleen die xoelies met vivres enz. in blikken werden belast, die van bakoels of kampiks voorzien waren. De provisiën waren in het gewestelijk magazijn van kl. en uitr. te Padang in rotan vlechtwerk tot vrachten van 15 Kilo gram verpakt. Klachten over het losgaan der pakken kwamen zoo goed als niet voor. Voor de verpakking der ververschingskistjes zie blz. 59. De kleeding en de equipementstukken werden in het sta pelmagazijn te Tapan in kleine kisten overgepakt, welke van de middelsoort- en kleine pakkisten, waarin die goederen van Padang werden aangebracht, vervaardigd werden. Het te Tapan bereide harde brood werd aldaar verpakt op de wijze als in Atjeh gebruikelijk, namelijk in petroleumblikken. De vier lange zijden dier blikken werden gevat in 4 gespleten bamboegeledingen, terwijl de boven- en benedenwaarts uitste kende stukjes bamboe onderling, stevig door middel van rotan- stroppen werden vastgehouden. Deze verpakkingswijze heeft in de practijk goed voldaan. 5 Bijl 17

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 175