68 a. instede van gedroogde visch, ook versche visch kan wor den verstrekt in eene verhouding van 2: 8. b. dat ter vervanging van een der artikelen als toespijs voor het ontbijt voor Inlanders genoemd sub k der toelichtingen op 1 van het militair tarief No. 16, als toespijs voor het ontbijt kan wordt verstrekt 0.02 K.G-. Javaansche suiker. 3e. ter vervanging van versch rund- of buffelvleesch kan worden verstrekt geiten- of hertenvleesch tot gelijke hoeveel heden, dan wel hoenders, met dien verstande, dat een hoen zal strekken ter vervanging van 0.35 K.G. versch vleesch. 4e. ter vervanging van gerookt spek eene gelijke hoeveelheid versch varkensvleesch kan worden verstrekt. B. dat aan Europeanen en Amboineezen, dan wel aan Inlan ders respectievelijk per man en per dag 0.03 K.G. en 0.02 K.G. zeep kan worden verstrekt. C dat aan de achtergelaten, zoowel als aan de met den troep meegaande vrouwen en kinderen der sub A bedoelde militairen rijst en zout zal worden verstrekt, als is aangegeven bij afdeeling D. van het militair tarief No. 20 (Staatsblad 1890 No. 100). D. dat ten behoeve van de achtergelaten gezinnen van de bij de detachementen ingedeelde officieren en mindere militairen op den voet der daaromtrent bestaande bepalingen kan worden gedelegeerd. E. dat de bij de detachementen ingedeelde officieren, onder luitenants en adjudant-onderofficieren gedurende hun verblijf aan den wal daggelden zullen genieten tot de bedragen aan gegeven bij 15 van het militair tarief No. 4 (Staatsblad 1879 No. 271) en wel tot de volle bedragen over de eerste dertig dagen en tot de halve bedragen voor de overige dagen. F. dat aan de sub E bedoelde personen tegen betaling een flesch wijn per dag en levensmiddelen uit 's Lands voorraad kunnen worden verstrekt. G. dat de sub E bedoelde personen niet verplicht zijn hunne woningen aan te houden, indien zij op het oogenblik van het vertrek in het bezit daarvan waren, met dien verstande, dat de ontneming rekent in te gaan met den le der maand volgende op die, waarin zulks heeft plaats gevonden. H. dat aan den te Indrapoera geplaatsten onderofficier, chef

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 178