71 of als ongehuwde een of meer gewettigde kinderen ten hunnen laste hebben), zoolang zij geen vergunning hebben bekomen, om zich door hun gezin te doen volgen, wordt toegekend eene toelage, bedragende voor de officieren f 85.— (vijf en tachtig gulden) en voor de onderluitenants en onderofficieren 30.— (dertig gulden) 's maands en zulks ingaande de maand van aankomst bij de detachementen en eindigende de maand van vertrek naar elders met dien verstande, dat, bijaldien de hiervoren bedoelde ver gunning voor dien tijd gevraagd of ongevraagd wordt verleend, de toelage ophoudt van en met de maand, volgende op die, waarin het gezin ter plaatse aankomt of naar het gevoelen van den militairen Commandant van Sumatra's Westkust had kunnen aankomen, 3e. dat door de sub 1 genoemde personen v. z. n. zij daarop recht hebben, huishuurindemniteit zal worden genoten als voor een garnizoen tweede categorie bij het militair tarief No. 36 (Staatsblad 1878 No. 306) is vastgesteld, met dien verstande nochtans, dat de gehuwde of met gehuwden gelijk te stellen rechthebbenden de voor hun rang of graad vastgestelde huis huurindemniteit zullen genieten voor het garnizoen, waarin het gezin is achtergebleven of zich nader vestigt, dan wel indien de plaats van vestiging geen garnizoensplaats is, voor het naast- bijgelegen garnizoen, zullende de plaats van verblijf van het gezin (hetzij bij de eerste of nadere vestiging dan wel bij ver huizing) moeten blijken uit een door de eerste civiele plaatse lijke autoriteit af te geven verklaring, terwijl zij, wier gezin buiten Nederlandsch-Indië verblijf houdt, de voor hun rang of graad voor garnizoenen der 3de categorie in voornoemd militair tarief No. 36 vastgestelde huishuurindemniteit zullen genieten. Ten tweede: Den Commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indie te machtigen om zonder nadere goedkeuring der Regeering de noodige schik kingen te treffen omtrent de regeling der verpleging enz. der colonnes, gewapende detachementen en daarbij ingedeelde dwang arbeiders en vrije koelies, welke als gevolg van de afsluiting van het in par. 1 van artikel 1 van dit besluit genoemd verkeer zullen uitrukken ter ondersteuning der politie of tot het bege leiden van bestuursambtenaren, tot dekking van opnemers en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 181