74 inhuren de noodige vrije koelies ter vervanging van ontbre kende dwangarbeiders en om te dienen als gidsen, tolken enz; 2e. om voor het vervoer van troepen, dragers, materialen, vivres enz.: tegen billijken prijs de noodige transportmiddelen te doen inhuren en zoo noodig aankoopen, en met de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij de noodige regelingen te tref fen voor het onderhouden van eene geregelde gemeenschap tus- schen Padang en Batavia met de onderafdeeling Indrapoera. Ten tweedeKrachtens de bevoegdheid verleend bij artikel 6 van het KoninklijK besluit van 28 Januari 1882 No. 13 (Staats blad No. 113), onder nadere Koninklijke goedkeuring machtiging te verleenen om, ten behoeve van het bij het besluit van 25 April 1903 No. 1 bevolen militair optreden tegen Korintjitot ultimo December 1903 of zooveel korter als mogelijk zal blijken, boven en behalve het personeel, reeds toegestaan bij het besluit van 5 Mei 1903 No. 16, boven de formatie van het Nederlandsch- Indische Leger te voeren a. bij den dienst der Militaire Administratie: 1 kapitein Intendant, 4 adjudant onderofficier kwartiermeesters, b. bij het korps militaire schrijvers: 5 korporaal- of soldaat schrijvers. Ten derde: A. Al verder te bepalen: le. dat de militairen beneden den graad van adjudant onder officier, zoomede de vrije koelies, voor zoover zij niet in eigen voeding behooren te voorzien, en de dwangarbeiders (deze laat- sten als Inlandsche militairen) van Landswege gevoed worden overeenkomstig het bij dit besluit gevoegd voedingstarief en zulks ingaande van en met den dag van aankomst te Pasir Ganting-, 2e. dat de vouwen en kinderen van de officieren en minde ren, ingedeeld bij de voor het bezoeken van Korintji bestemde troepenmacht, hunne mannen en vaders zonder toesteming van het Legerbestuur niet derwaarfs zullen mogen volgen; 3e. dat aan de officieren, onderluitenants en adjudant onder officieren een vivresgeld van 2.50 (twee gulden vijftig cent) per dag wordt toegekend, ingaande van en met den dag volgende op dien van aankomst te Pasir Gantingen eindigende met den dag voor dien van inscheping naar eene plaats buiten de onder-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 184