75 afdeeling Indrapoera(afdeeling Painan residentie Padnagsche Benedenlandengouvernement Sumatra's Westkust) of de afdeeling Mokko Mokko (residentie Benko-elen 4e. dat aan de gehuwde officieren, onderluitenants en andere Europeesche onderofficieren (waaronder zij, die als weduwnaar, gescheiden echtgenoot of als ongehuwde een of meer wettige of gewettigde kinderen te hunnen laste hebben), zoolang zij geen vergunning hebben bekomen om zich door hun gezin te doen volgen, wordt toegekend een toelage bedragende voor de officieren 85 (vijf en tachtig gulden) de onderluitenants en de andere genoemde onderofficieren ƒ30 (dertig gulden)'s maands; en zulks van en met de maand van vertrek uit hun vast garni zoen tot en met de maand van inscheping naar eene plaats buiten de onderafdeeling Indrapoera of de afdeeling Mokko Mokko met dien verstande dat, bijaldien de hoogerbedoelde vergunning voor dien tijd gevraagd of ongevraagd wordt verleend, de toelage ophoudt van en met de maand volgende op die waarin het gezin ter plaatse aankomt of naar het gevoelen van den Militairen Commandant van Sumatra's Westkust had kunnen aankomen; 5e. dat door de daarop rechthebbenden op den voet van het bepaalde bij het militair tarief No 36 (Staatsblad 1878 No. 306) huishuurindemniteit zal worden genoten als voor een garnizoen der tweede categorie is vastgesteld, met dien verstande nochtans, dat de gehuwden of met gehuwden gelijk te stellen rechthebbenden, de voor hun rang of graad vastgestelde huishuurindemniteit zullen genieten voor het garnizoen, waar het gezin zich vestigt of ge vestigd blijft, dan wel indien de plaats van vestiging geen garnizoensplaats is, voor het naastbij gelegen garnizoen, zullende de plaats van verblijf van het gezin (hetzij bij eerste of nadere vestiging of bij verhuizing) moeten blijken uit eene door de eerste militaire of civiele plaatselijke autoriteit af te geven verklaring, terwijl zij wier gezin huiten Nederlandsch-Indië verblijf houdt, de voor hun rang of graad voor garnizoenen der derde categorie in voornoemd militair tarief No. 36 vastgestelde huishuurindem niteit zullen genieten 6e. dat aan de officieren, onderluitenants en adjudant onder officieren, zoomede aan de civiele ambtenarenen beambten wordt vergund tegen betaling levensmiddelen uit 's Lands voorraad te

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 185