- 77 1 hoofddoek, 1 baadje, 1 broek en 1 sarong, terwijl voorts op hen, gedurende den tijd dat zij onder militair beheer staan, van toepassing zal zijn het bepaalde bij 3 van het militair tarief No. 24 (Staatsblad 1898 No. 221) en dat zij als sirihgeld zullen ontvangen per man en per dag 0.10 (tien cent) en de mandoers f 0.20 (twintig cent) per man en per dag 13e. dat op de sergeant majoor kwartiermeesters van toepas sing zal zijD het bepaalde onder punt 3 en 6, met dien verstande dat te hunnen behoeve geen verstrekkingen zullen plaats hebben als bedoeld bij de punten 1ste en 9de hiervoren. B. Den Commandant van het Leger en Chef van het Depar tement van Oorlog in Nederlandsch-Indië te machtigen: le. om zonder nadere goedkeuring der Regeering de noodige schikkingen te treffen omtrent de regeling der verpleging enz. van colonnes en gewapende detachementen en daarbij ingedeelde dwangarbeiders en vrije koelies, welke uitrukken tot het begelei den van besturende ambtenaren, tot dekking van opnemers en wegwerkers, dan wel ten behoeve van eene militaire vertooning of verkenning; 2e. om op een door den militairen Commandant van Sumatra's Westkust te bepalen tijdstip het sub A 1ste, van dit artikel bedoelde voedingstarief van toepassing te doen verklaren op de detachementen tot afsluiting van het vervoer tusschen het gou- vernementsgebied en de landschappen Korintjib'erampas en Soengei Tenang en zulks met gelijktijdige buitenwerkingstelling van het bepaalde sub A en B van het besluit van 11 Februari 1903 No. 46. Ten vierde. Alsnog goed te keuren dat een detachement ge nietroepen ter sterkte van 1 Europeesch onderofficier en 4 Euro- peesche manschappen met de hoeveelheid springmiddelen per Hr. Ms. „Ceram" is overgevoerd naar de onderafdeeling Indra- poera (gouvernement Sumatra's Westkust), en dat ten aanzien van de verpleging aan den wal van dit detachement het be paalde bij besluit van 11 Februari 1903 No. 16 is toegepast.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 187